Четвер, 10 листопада 2016 17:52

Розраховувати на власні сили

Андрій Левус
Андрій Левус Андрій Левус

Про перемогу Трампа без істерики та апокаліпсису

Розуміючи хвилю обурення, розпачу та плачів Ярославни з боку українських політиків та громадських активістів з приводу перемоги Дональда Трампа на виборах в США, хочу зазначити одне: Сполучені Штати Америки є найбільшою потугою в світі. Ця держава, не зважаючи на персональні зміни в владі, завжди знаходить правильний курс, який все одно підказує будь-якому Президенту те, що Російська імперія завжди є загрозою інтересам в тому числі й США. Істеблішмент США – це і промисловість, і військові, і власники великих фінансових корпорацій все одно всю логіку своєї діяльності будують на лідерстві США, вони розуміють, що на перепоні цього лідерства стоїть РФ.

Які б впливи Кремля не були б на Трампа, логіка інституцій, логіка історії, логіка національного інтересу США сильніша за будь-які персональні інтенції.

Еліта й пояснить Трампу, що треба робити в сфері безпеки та геополітики.

А якщо він не сприйме ці аргументи, то США має багато прикладів, як президенти сходили з дистанції достроково.

От навіть Обамі щось та й пояснили. «Перезавантаження» таки завершилось санкціями і допомогою Україні.

Окрім цього, треба зважити на те, що в самій Республіканській партії, яка висунула Трампа, є досить сильне антикремлівське, можна сказати проукраїнське крило. Враховуючи, що історично так склалося, що і в Сенаті, і в Конгресі досягнення балансів є важливою, дуже тонкою справою, то голос республіканців, який уособлює сенатор Маккейн та інші консервативні політики, завжди матиме свій вплив на формування політики адміністрації Трампа.

Тому українським політикам та дипломатичному корпусу, керівництву держави треба зосередитись на новому підході в веденні діалогу з новою адміністрацією та Президентом США. Треба відмовитись від відчаю, істерики, а будувати нашу логіку на більш прагматичних засадах. Ця логіка має полягати в тому, що ми з країни-прохача допомоги, санкцій, повинні представити Україну як країну можливостей, де Трамп і його оточення можуть знайти власний державний інтерес. Мова може йти про інвестиційні проекти, про нові підходи в військово-політичній співпраці. Україна має прийти до нової адміністрації з новою проактивною програмою дій. Вона має будуватися не тільки на реакції на публічні заяви Трампа, а на розумінні внутрішньополітичної ситуації в Штатах. Треба шукати нових союзників, можливість впливати на адміністрацію, посилити нашу пропаганду в США.

Російська пропаганда в США будується на логічних аргументах, які показують вигоду ізоляціоністської політики, яку проповідує Трамп. Вона демонструється в економічних показниках, в певних емоційних прийомах на кшталт зменшення втрат серед військових контингентів. Треба довести, що Україна є необхідною в зовнішній політиці Штатів. Не слід опускати руки, як це робить багато хто, і кричати, що все пропало, не слід бігти до Трампа на поклон і вписуватися в його систему координат, а треба витримано вибудувати систему наших союзників в США, які мають і матимуть вплив на Трампа та його оточення.

Не зважаючи ні на що, ми маємо бути вірними принципу національної боротьби всіх поколінь. Він полягає в оперті на власні сили. Лише внутрішня мобілізація та єдність держави є нашим головним козирем у війні з РФ. Наша армія є нашим головним союзником, а не США чи ЄС.

Якщо будемо сильні, будуть поважати й Трамп, і Меркель, і Оланд. Якщо приймемо курс на перетворення з напівкраїни на суб'єкта міжнародної політики – то нас і сприйматимуть по-іншому. В цьому ключ до перемоги.

 

Loading...

Інтерв'ю

Микола Посівнич: «Українське підпілля заміняло державні структури, не маючи своєї держави»

Чиновники, Служба безпеки України, поліція та навіть пенітенціарна служба впродовж цілого місяця допомагали дослідникам вирвати...

06-03-2018 Інтерв'ю

Націософія Олега Багана

9 лютого відзначив свій 55-річний ювілей відомий дрогобицький науковець і публіцист, керівник Науково-ідеологічного центру ім...

26-02-2018 Інтерв'ю

Коліївщина - перша національна революція у Європі

Коліївщина 1768 року - Велике Повстання козаків-гайдамаків і українського селянства чи перша національна революція у...

12-02-2018 Інтерв'ю

Веб-дизайн