Понеділок, 17 грудня 2018 16:43

Іван Ковалик: Створення Єдиної Помісної Церкви – питання національної безпеки

«Місто»
Іван Ковалик: Створення Єдиної Помісної Церкви – питання національної безпеки

Створення Єдиної Помісної Церкви в Україні – визначальне питання розбудови успішної, самодостатньої держави. Тільки цей історично вагомий крок зможе нівелювати вплив Росії, що вже не одне століття використовує Церкву як інструмент нав’язування людям своєї імперської ідеології, переконаний координатор тернопільського осередку «Вільних Людей» Іван Ковалик.

– Всеукраїнська мережа «Вільні Люди», яку ви представляєте протягом останніх років, проводить кампанію «Стоп реванш». Які завдання вона ставить перед собою?

– Головна мета цієї кампанії – не допустити повернення російської агентури до влади в Україні. Як не прикро, все, що сьогодні відбувається в нашій державі, так чи інакше залежить від взаємин, які у нас склалися з Російською Федерацією. Навіть після Революції Гідності північний сусід не збирається випускати Україну з орбіти свого впливу. Відступати ворог не збирається, про що свідчать події на Сході та в Азовському морі. Та разом з тим добре усвідомлює: збройним шляхом завоювати Україну не вдасться. Росія намагається вести проти нас гібридну війну, суть якої полягає у тому, аби привести до керівництва нашої держави людей, які відстоюватимуть винятково її інтереси. Подібне ми вже бачили у роки правління Януковича.

Реванш Росії в Україні може відбутися через політиків «п’ятої колони», куратором яких є Віктор Медведчук, а також проросійських партій «За життя», «Опозиційний блок». Окрім того, за допомогою певних осіб, які умовно агітуючи за мир, фактично закликають до встановлення домовленостей та компромісів з Росією.

Як ефективний метод впливу ворог використовує ще й засоби масової інформації: телеканали «Інтер», «112», «News One», які ми вимагаємо закрити. Беззаперечним є вплив й бізнесових структур. Проросійські компанії та монополії, зокрема, у енергетичній сфері, є фінансовою базою підтримки проросійських політиків. На наше переконання, структура їхньої власності має бути змінена.

Значна частина вищого духовенства Української Православної Церкви Московського Патріархату працює у контексті, нав’язаному керівництвом Росії, яке звісно ж не хоче, аби священнослужителі брали участь у заходах, що мають на меті згуртування українського народу.

Церква – це один з ключових інструментів впливу, за допомогою якого Росія намагається завойовувати свідомість людей. Та після створення Єдиної Помісної Церкви Російська Православна Церква втратить контроль над парафіями Української Православної Церкви Московського Патріархату, яких в Україні налічується понад 12,5 тисяч. А це сотні тисяч наших співгромадян, які в силу історичних обставин стали вірянами релігійної організації, що не працює на укріплення нашої держави, а навпаки поширює дестабілізаційні речі.

– Сьогодні значна кількість духовних святинь перебуває в оренді УПЦ МП. Яка на вашу думку має бути їхня доля після створення помісної церкви?

– Українській Православній Церкві Московського Патріархату були створені всі умови для переходу в їхнє підпорядкування великої кількості релігійних святинь. Серед них: Києво-Печерська Лавра, Почаївська Лавра. Остання розташована на території Тернопільщини, тож для нас це питання завжди було актуальне. Українська Православна Церква Московського Патріархату – в меншості серед інших православних конфесій на Тернопільщині. Проте, як не парадоксально у своєму віданні має найбільшу в області православну святиню. І це несправедливо, що віряни інших конфесій не мають доступу до проведення там служб чи релігійних обрядів.

Зважаючи на те, що довгий час Свято-Успенською Почаївською Лаврою, яка є державною пам’яткою архітектури та історичною цінністю, безконтрольно та на власний розсуд розпоряджалася місцева релігійна громада, 5 грудня комісія Кременецько-Почаївського ДІАЗу провела ревізію. Фахівці перевірили наявність об’єктів культурної спадщини, які повинні знаходитися тут відповідно до реєстру.

При проведенні перевірки, представники комісії виявили недостачу державного майна значної культурної й історичної цінності. Тож ми, громадяни України, вимагаємо від правоохоронних органів області відкрити за вказаним фактом кримінальне провадження та провести повну, детальну перевірку зазначених обставин зникнення матеріальних цінностей зі Свято-Успенської Почаївської Лаври, знайти винних у викраденні предметів культурної спадщини, або осіб ,чия злочинна недбалість призвела до їхнього зникнення. А також виявити місцезнаходження зазначених цінностей і вжити всіх можливих заходів для їх повернення.

Loading...

Інтерв'ю

Олександр Сич: Держава занурюється у безсистемне шарпання і втрачає свою ідентичність

Нині відбувається дезорганізація, порушення фундаментальних основ державного життя. Президент Зеленський світоглядно вихований у ментальному лоні...

03-06-2020 Інтерв'ю

Ігор Артюшенко: «Влада бачить загрозу для себе серед проукраїнського середовища, в українській пісні, культурі та мові»

– Минув рік після перемоги Володимира Зеленського на виборах. Одне з побоювань часів виборчих перегонів...

02-06-2020 Інтерв'ю

Олександр Добровольський: «Нам треба донести не просто правдиві історичні факти, а парадигму боротьби»

Про невідомі факти з діяльності національно-визвольного руху на Донбасі у ХХ столітті «Тижню» розповів історик...

15-05-2020 Інтерв'ю

Веб-дизайн