П'ятниця, 04 вересня 2020 15:10

МГБ Херсонщини проти ОУН

Совєтські каральні органи тривалий час не могли заарештувати керівників українського націоналістичного руху, зокрема Василя Галасу («Орлана») та Василя Кука («Леміша»). Відповідно, намагалися використовувати усі можливі варіанти, серед яких були і розробки потенційних членів та симпатиків ОУН, які в якості переселенців прибули на Херсонщину.

Будь-які політичні процеси державотворення приречені на поразку, якщо не мають опертя на військову силу. 

Субота, 08 серпня 2020 16:45

Справа Анни Зубейко

На початку 1950-х років співробітники Калінінського РВ МГБ Херсонської області здійснювали розробку уродженки Львівської області Анни Зубейко.

Середа, 15 липня 2020 15:28

УВО: провісник ОУН

Одним із віхових етапів в історії організованого українського націоналізму було створення Української Військової Організації, 100-річчя від часу постання якої відзначаємо цього року.

Ярослав Окуневський – корабельний лікар, у 1914 році – контр-адмірал Австро-Угорського військового морського флоту, не тільки розвивав морську медицину, розробив Військово-медичний статут флоту, не тільки опублікував дві книжки «Листів з чужини» (1898, 1902), став першим українським прозаїком-мариністом, але також брав активну участь в українській національній революції, надавав медичну допомогу армії УНР, допомагав організувати Дивізію морської піхоти, підготувати в Коломиї 1-й Гуцульський полк морської піхоти. Пізніше він став головнокомандувачем у санітарних справах Державного Секретаріату ЗУНР.

Середа, 24 червня 2020 16:45

Невдала розробка чекістів

У березні 1953 року співробітниками МГБ (з 1954 року КГБ) Високопільського району Херсонської області було заведено дві справи-формуляр, №922 та 955, на подружжя, яке приїхало із сучасної Івано-Франківської області: теслю Тараса Пищака та вчительку німецької мови Нестерію (Ярославу) Кирилович.

П'ятниця, 05 червня 2020 10:24

Ідеологія Миколи Міхновського

До 120-річчя брошури «Самостійна Україна»

Понеділок, 01 червня 2020 09:18

Бунти та спротив на Запоріжжі

Після того, як більшовики перемогли війська УНР та встановили контроль над територією України у 1920 р., вони однак не могли почувати себе повними тріумфаторами. 

Совєтська влада, як ніхто, розуміла важливість «правильного» тлумачення історичних подій. Помиляється глибоко той, хто вважає вивчення та висвітлення різних, а тим більше – ключових, подій в житті країни несуттєвим. Керманичі СССР протягом всього часу існування цієї держави через спецслужби контролювали, щоби міф про братські слов’янські народи, прагнення українців до «возз’єднання з братнім російським народом» міцно засів у свідомості пересічних громадян. Українець мав сприймати себе лише як частинка совєтського (російського) народу. Наслідки такої політики очевидні, а щоби їх побачити, достатньо подивитися на мапу України з окупованими Росією територіями та ознайомитися із діями «п’ятої колони».

Вівторок, 21 квітня 2020 20:16

Роман Єндик – муж незалежної думки

Нема вже між живими Романа Єндика. Обідніла земля наша, ненадійно втративши своєрідну і дуже маркантну індивідуальність. Бо неправдою є, що люди заступимі.

Інтерв'ю

Соломія Фаріон: «Ми виховуємо молодь через дію»

Очільниця Молодіжного Націоналістичного Конгресу про співпрацю з центральними та місцевими органами влади, вплив на молодіжну...

03-09-2020 Інтерв'ю

Олександр Сич: Держава занурюється у безсистемне шарпання і втрачає свою ідентичність

Нині відбувається дезорганізація, порушення фундаментальних основ державного життя. Президент Зеленський світоглядно вихований у ментальному лоні...

03-06-2020 Інтерв'ю

Ігор Артюшенко: «Влада бачить загрозу для себе серед проукраїнського середовища, в українській пісні, культурі та мові»

– Минув рік після перемоги Володимира Зеленського на виборах. Одне з побоювань часів виборчих перегонів...

02-06-2020 Інтерв'ю

Публікації

Веб-дизайн