Четвер, 17 січня 2019 11:58

Історія фотографії

Дмитро Білий
Історія фотографії

Ще один наш. Грицько Сидельник. Зі Старощербинівської станиці. Кубань. Повстанець. Перший з лівого краю такий високий стоїть. В 1921 році зі своїми козаками – 12 вершників – зарубав 250 чекістів – увесь червоний каральний загін.

Я би вважав, що це вигадка, якби не знайшов спогади і архівні матеріали у самих червоних... Щоправда, він був поранений під час бою, бо червоний командир встиг розвернути кулемет на тачанці і прострілити йому плече, але Сидельник його швидко зарубав. Єдиним живим залишився фельдшер при червоному загоні. Він трохи підлікував Григорія і його відпустили. Але поки він дійшов до станиці, то збожеволів. Повстанці Сидельника не стріляли, просто рубали. 12 проти 250... І вони перемогли. Потім вони поїхали до монастиря, відмолювати свої гріхи за всі смерті, які спричинили. На фото вони.

«А на чоботях ще грязюка залишилася?» – сміявся із Грицька батько. Сидельник міг заїжджати у станицю чи місто сам і червоні просто панічно розбігалися. Ця безпечність його і згубила. Отамана застрелив станичний комісар з-за паркану, коли Сидельник їхав по станиці із двома своїми козаками. Труп Сидельника «урочисто» спалили комісари. І довго розкидували його обгорілі кістки навколо станиці. Хіба що не гризли.... а може і гризли... За три дні приїхали повстанці і зарубали вбивцю отамана. А потім десь зникли... Отака історія нашого народу...

Loading...

Інтерв'ю

Юрій Менцинський: «Багатолітня боротьба українців увінчається успіхом»

Його доля характерна для сотень тисяч українців, родини яких, рятуючись від московських «визволителів», змушені були...

21-01-2019 Інтерв'ю

Стефан Романів: Терор, який був у 1932 році, і терор, що сьогодні на окупованих територіях, мають одну мету – винищення

Минулого тижня у Києві відбувся XI Світовий Конгрес Українців – ініціативи, що координує роботу 20-мільйонної...

10-12-2018 Інтерв'ю

Леонтій Шипілов: «Вибори в умовах війни: маємо бути у всеозброєнні»

  Понад місяць працює нова Центральна виборча комісія, обрана 20 вересня. Присягу прийняли 5 жовтня. Українська...

18-11-2018 Інтерв'ю

Публікації

Веб-дизайн