Вівторок, 08 грудня 2015 00:00

У Львові відлунали фестивальні «СУРМИ!!!»

У Львові відлунали фестивальні «СУРМИ!!!»

1 грудня на сцені Національного театру опери та балету ім. Соломії Крушельницької у Львові відбувся святковийгала-концерт лауреатів XVІ Всеукраїнського дитячо-юнацького фестивалю мистецтв «Сурми звитяги».

Нагадаємо, що у листопаді 2015 року у Львові відбувся заключний Всеукраїнський тур фестивалю, де юнацтво з усієї країни презентувало свою творчість. А закінчився фестиваль святковим концертом на сцені Львівської опери.Відчувалося, що молоді актори щиро співпереживають з героями своїх пісень, танців чи віршів, немов самі живуть і беруть участь у відтворюваних подіях. Як і прагнули організатори фестивалю (громадська організація «Сурми звитяги», Центр Національного Відродження імені Степана Бандери, Всеукраїнське товариство «Просвіта» ім. Тараса Шевченка), програмою виступів було запропоновано як класичну пісенну спадщину Січового Стрілецтва,Української Повстанської Армії, так і гостросучасні твори, присвячені подіям Євромайдану, Революції Гідності та російсько-українській війні за незалежність нашої держави.

Талановита молодь виносила на суд глядача свій погляд, свої переживання щодо останніх подій, пережитих особисто багатьма учасниками творчих колективів. Багато пісень УПА сьогодні набули особливого звучання, стали до болю зрозумілими кожному сучасному українцю. А авторські твори, талановито виконані в сучасному аранжуванні, гідно продовжували кращі традиції патріотичної пісні.

У гала-концерті, який відбувся 1 грудня у Львівській опері, взяли участь кращі з кращих. Загалом за кулісами було більше 600 учасників різних творчих колективів. Вражає і географія виконавців цьогорічного концерту: Тернопіль, Вінниця, Луцьк, Хмельницький, Збараж Тернопільської області, Слов’янськ Донецької області, Старобільськ Луганської області, Ківерці та Ковель Волинської області, Городок та Чемерівці Хмельницької області і, звичайно ж, Львів та учасники від Львівської області. У концерті взяли участь як відомі і досвідчені творчі колективи, так і ті, що у мистецькому плані ще потребують вдосконалення своєї майстерності, але уже уміють запалити глядацький зал своєю потужною енергетикою та патріотизмом.

Щирість виконавців, помножена на талант, дала напрочуд високий результат. Шістнадцятий гала-концерт, котрий був найдовшим за всю фестивальну історію, пройшов з великим успіхом, немов на одному подиху. Повний аншлаг в залі, довгі гучні оплески, вигуки «браво» стали свідченням високого рівня юних митців.

Вражало те, наскільки юні, а навіть наймолодші учасники, глибоко розуміють українське патріотичне мистецтво та з яким натхненням і майстерністю відтворюють його на сцені. Особливо це було помітно у виступах виконавців з авторськими піснями. А майстерні хореографічні композиції, що передавали глибокий драматургійний сюжет на розкриття образу патріотичного спрямування засобами сучасної та народної хореографії, лише підсилювали загальне враження. Високий емоційний стан залу підтримувався фаховою сценографією, художнім оформленням сцени та майстерною роботою світло- і звукооператорів, що давало можливість юним митцям максимально розкрити свій талант.

На початку концерту зі сцени до учасників фестивалю з вітальними словами звернувся новообраний голова Львівської обласної ради Олександр Ганущин та директор Українського державного центру позашкільної освіти МОНУ Геннадій Шкура, який також зачитав вітального листа від міністра освіти і науки України Сергія Квіта.

Можна сміливо сказати, що цьогорічний фестиваль виконав свої завдання, а саме популяризувати в молодіжному середовищі українську патріотичну творчість (пісню та поезію, танець та малюнок), осучаснювати її, а також об’єднати зусилля державних установ, політичних та громадських організацій у справі патріотичного виховання молоді. Ще одна Українська справа зроблена!

Слава Україні! Героям слава!

Loading...

Інтерв'ю

Олександр Сич: Держава занурюється у безсистемне шарпання і втрачає свою ідентичність

Нині відбувається дезорганізація, порушення фундаментальних основ державного життя. Президент Зеленський світоглядно вихований у ментальному лоні...

03-06-2020 Інтерв'ю

Ігор Артюшенко: «Влада бачить загрозу для себе серед проукраїнського середовища, в українській пісні, культурі та мові»

– Минув рік після перемоги Володимира Зеленського на виборах. Одне з побоювань часів виборчих перегонів...

02-06-2020 Інтерв'ю

Олександр Добровольський: «Нам треба донести не просто правдиві історичні факти, а парадигму боротьби»

Про невідомі факти з діяльності національно-визвольного руху на Донбасі у ХХ столітті «Тижню» розповів історик...

15-05-2020 Інтерв'ю

Веб-дизайн