Середа, 26 квітня 2017 16:27

Диво-ікони рятують наших бійців

Зоряна НАГІРНЯК
Диво-ікони рятують наших бійців

У кожного – свій оберіг. Пам’ятки від рідних, близьких, хрестики, молитовні книжечки, маленькі іконки... Вони захищають нас від злих сил, додають здоров’я, душевної наснаги, підтримують у важкі моменти життя.

А тепер, коли на нашій землі зухвалий окупант здійснює артилерійські напади на міста і села, руйнуючи будівлі, вбиваючи людей, такі обереги особливо потрібні як захист від ворога.

У розмові з моїми колегами, військовими журналістами я дізналася цікаві історії, пов’язані з діяльністю легендарного волонтера із Львівщини Лева Скопа, який їде на Схід, аби підтримати наших захисників, дарує їм унікальні іконки, які рятують їх від смерті. А ще цей не молодий вже чоловік у прифронтових зонах облаштовує каплички, розписує церкви для воїнів, у напівзруйнованих містах наносить образ на стінах будинків. Один боєць з Авдіївки зауважує: “Його розпис справді захищає квартал, по ньому більше не стріляють”. Митець торік написав величезний образ Пресвятої Богородиці на побитій кулями стіні у Станиці Луганській... І це не останній мурал у прифронтових містах.

Поїздки на передову не завжди є безпечними. Та Лев Скоп не має страху, коли пише образ. “Я просто хочу бути вільним, своїм у своїй державі. Ви не уявляєте, яка це честь малювати ікони для воїнів, які захищають нас усіх”,– зазначає митець. Чимало маленьких ікон привіз Лев Скоп у дні Великодніх свят з вірою, що вони оберігатимуть наших захисників. Зі своїми однодумцями, дружиною Тетяною Думан, теж іконописцем, він організовує аукціони, продає картини та їхні неповторні витвори – ікони, а ці кошти скеровує на придбання тепловізорів для бійців. І дуже радіє, коли таким чином допомагає українській армії.

І це ще не все, чим займається ця Людина з великої літери. У Карпатах іконописець створив реабілітаційний центр для воїнів, де вони отримують фізичну і психологічну допомогу, відновлюють свої сили.

Усе-таки, які дивовижні люди живуть у нас в Україні! Без примусу, без чиєїсь вказівки, а так, як велить совість, як прагне душа вчиняють вони. Один з них – Лев Скоп. І не нагороди тішать його серце, а бажання допомогти, де це найбільше потрібно. А з Небес його благословляє Господь.

Loading...

Інтерв'ю

Микола Посівнич: «Українське підпілля заміняло державні структури, не маючи своєї держави»

Чиновники, Служба безпеки України, поліція та навіть пенітенціарна служба впродовж цілого місяця допомагали дослідникам вирвати...

06-03-2018 Інтерв'ю

Націософія Олега Багана

9 лютого відзначив свій 55-річний ювілей відомий дрогобицький науковець і публіцист, керівник Науково-ідеологічного центру ім...

26-02-2018 Інтерв'ю

Коліївщина - перша національна революція у Європі

Коліївщина 1768 року - Велике Повстання козаків-гайдамаків і українського селянства чи перша національна революція у...

12-02-2018 Інтерв'ю

Веб-дизайн