Четвер, 20 липня 2017 10:33

У Львові відкрили виставку пам’яті Івана Геля

ukrnationalism.com
У Львові відкрили виставку пам’яті Івана Геля

17 липня 2017 року у Львові біля пам'ятника В'ячеславу Чорноволу (вул. Підвальна) відбулося відкриття фотодокументальної виставки "Іван Гель: мій народ нездоланний!". Виставка прсвячена до 80-річчя від дня народження шістдесятника, багаторічного політв'язня совєцьких концтаборів, голови Комітету Захисту УГКЦ в СРСР, активного громадського та політичного діяча часів Незалежности України Івана Геля.

Автори виставки ‒ заступник директора Національного музею-меморіялу "Тюрма на Лонцького" Вікторія Садова та молодший науковий співробітник Науково-дослідного інституту українознавства Михайло Галущак.

На відкритті виставки були присутні колишні політв’язні та учасники подій, які особисто знали Івана Геля.

"Іван Гель був один з тих небагатьох політв’язнів, хто заперечував своє дисидентство, він відкрито називав себе націоналістом. Його роль у визвольній боротьбі недоцінена через політику початку 90-х: тоді участь у визвольному русі була фактором, який сприяв перемозі на виборах, і багато його здобутків були присвоєні іншими активними учасниками подій. Однак є дві знакові речі, які не вдалося, і не вдасться  присвоїти нікому: Після фактичної моральної капітуляції Івана Дзюби, коли останній написав угодовський твір “Грані Кристала” Іван гель в умовах ув’язнення написав і передав за кордон працю “Грані Культури”, яка була видана кількома мовами на Заході і стала маніфестом продовження боротьби. А 17 вересня 1989 року Іван Гель організував у Львові більш як 250-тисячний мітинг, похід та Богослужіння за легалізацію УГКЦ ‒ мабуть, найбільший мітинг в історії міста Лева. ", ‒ зазначив Ярослав Сватко.

Виставка, присвячена видатному борцю за волю України, триватиме два тижні.

Loading...

Інтерв'ю

Олег Баган: «Союз Тримор’я – цивілізаційна антитеза до Росії»

«Війна цивілізацій», «цивілізаційні розколи» – чуємо раз у раз в розмовах політологів. Що вкладають у...

07-08-2017 Інтерв'ю

Стефан Романів: У перспективі хотілося б домовитися про безвізовий режим з Австралією

Днями в австралійському Мельбурні закінчився ювілейний 15-й з'їзд («Здвиг») українських організацій Австралії, присвячений 70-літтю поселення...

16-07-2017 Інтерв'ю

Веб-дизайн