Четвер, 20 липня 2017 10:33

У Львові відкрили виставку пам’яті Івана Геля

ukrnationalism.com
У Львові відкрили виставку пам’яті Івана Геля

17 липня 2017 року у Львові біля пам'ятника В'ячеславу Чорноволу (вул. Підвальна) відбулося відкриття фотодокументальної виставки "Іван Гель: мій народ нездоланний!". Виставка прсвячена до 80-річчя від дня народження шістдесятника, багаторічного політв'язня совєцьких концтаборів, голови Комітету Захисту УГКЦ в СРСР, активного громадського та політичного діяча часів Незалежности України Івана Геля.

Автори виставки ‒ заступник директора Національного музею-меморіялу "Тюрма на Лонцького" Вікторія Садова та молодший науковий співробітник Науково-дослідного інституту українознавства Михайло Галущак.

На відкритті виставки були присутні колишні політв’язні та учасники подій, які особисто знали Івана Геля.

"Іван Гель був один з тих небагатьох політв’язнів, хто заперечував своє дисидентство, він відкрито називав себе націоналістом. Його роль у визвольній боротьбі недоцінена через політику початку 90-х: тоді участь у визвольному русі була фактором, який сприяв перемозі на виборах, і багато його здобутків були присвоєні іншими активними учасниками подій. Однак є дві знакові речі, які не вдалося, і не вдасться  присвоїти нікому: Після фактичної моральної капітуляції Івана Дзюби, коли останній написав угодовський твір “Грані Кристала” Іван гель в умовах ув’язнення написав і передав за кордон працю “Грані Культури”, яка була видана кількома мовами на Заході і стала маніфестом продовження боротьби. А 17 вересня 1989 року Іван Гель організував у Львові більш як 250-тисячний мітинг, похід та Богослужіння за легалізацію УГКЦ ‒ мабуть, найбільший мітинг в історії міста Лева. ", ‒ зазначив Ярослав Сватко.

Виставка, присвячена видатному борцю за волю України, триватиме два тижні.

Loading...

Інтерв'ю

Добрі справи по осені рахують…

Цього року жовтень несе нам не лише традиційні церковні, професійні та державні свята. Разом з...

29-09-2017 Інтерв'ю

Олег Баган: «Союз Тримор’я – цивілізаційна антитеза до Росії»

«Війна цивілізацій», «цивілізаційні розколи» – чуємо раз у раз в розмовах політологів. Що вкладають у...

07-08-2017 Інтерв'ю

Стефан Романів: У перспективі хотілося б домовитися про безвізовий режим з Австралією

Днями в австралійському Мельбурні закінчився ювілейний 15-й з'їзд («Здвиг») українських організацій Австралії, присвячений 70-літтю поселення...

16-07-2017 Інтерв'ю

Веб-дизайн