Вівторок, 05 грудня 2017 16:41

У Львові відлунав фестиваль «Сурми звитяги»

Ірина Смаль
У Львові відлунав фестиваль «Сурми звитяги»

28 листопада на сцені Національного театру опери та балету ім. Соломії Крушельницької у Львові відбувся святковий гала-концерт лауреатів XVІІІ Всеукраїнського дитячо-юнацького фестивалю мистецтв «Сурми звитяги».

Нагадаємо, що у листопаді 2017 року у Львові відбувся заключний Всеукраїнський тур фестивалю, де юнацтво з усієї країни презентувало свою творчість. А закінчився фестиваль святковим концертом на сцені Львівської опери. Відчувалося, що молоді актори щиро співпереживають з героями своїх пісень, танців чи віршів, немов самі живуть і беруть участь у відтворюваних подіях. Як і прагнули організатори фестивалю, програмою виступів було запропоновано окрім творів класичної патріотичної спадщини гостросучасні твори, присвячені подіям Євромайдану, Революції Гідності та російсько-українській війні за незалежність нашої держави.

Талановита молодь виносила на суд глядача свій погляд, свої переживання щодо останніх подій, пережитих особисто багатьма учасниками творчих колективів. Багато відомих пісень  сьогодні набули особливого звучання, стали до болю зрозумілими кожному сучасному українцю. А авторські твори, талановито виконані в сучасному аранжуванні, гідно продовжували кращі традиції патріотичної пісні.

У гала-концерті, який відбувся 28 листопада у Львівській опері, взяли участь кращі з кращих. Загалом за кулісами було більше 500 учасників різних творчих колективів. У концерті взяли участь як відомі і досвідчені творчі колективи, так і ті, що у мистецькому плані ще потребують вдосконалення своєї майстерності, але уже уміють запалити глядацький зал своєю потужною енергетикою та патріотизмом.

Щирість виконавців, помножена на талант, дала напрочуд високий результат. Вісімнадцятий гала-концерт пройшов з великим успіхом, немов на одному подиху. Повний аншлаг в залі, довгі гучні оплески, вигуки «браво!» стали свідченням високого рівня юних митців.

Вражало те, наскільки юні, а навіть наймолодші учасники, глибоко розуміють українське патріотичне мистецтво та з яким натхненням і майстерністю відтворюють його на сцені. Особливо це було помітно у виступах виконавців з авторськими піснями. А майстерні хореографічні композиції, що передавали глибокий драматургійний сюжет на розкриття образу патріотичного спрямування засобами сучасної та народної хореографії, лише підсилювали загальне враження. Високий емоційний стан залу підтримувався фаховою сценографією, художнім оформленням сцени та майстерною роботою світло- і звукооператорів, що давало можливість юним митцям максимально розкрити свій талант.

На початку концерту зі сцени до учасників фестивалю з вітальними словами звернувся заступник голови Львівської обласної ради Володимир Гірняк.

На церемонії вручення призів лауреатам та дипломантам, яка відбувалася у Львівській опері перед Гала-концертом, переможців прийшли вітати представники департаменту освіти і науки ЛОДА: заступник директора Ігор Гайдук та спеціаліст управління Юрій Савчин.

Можна сміливо сказати, що цьогорічний фестиваль виконав свої завдання, а саме популяризувати в молодіжному середовищі українську патріотичну творчість (пісню та поезію, танець та малюнок), осучаснювати її, а також об’єднати зусилля державних установ, політичних та громадських організацій у справі патріотичного виховання молоді. Ще одна Українська справа зроблена!

Організатори фестивалю висловлюють щиру подяку Міністерству освіти і науки України, Міністерству молоді та спорту України, Львівській обласній раді, Львівській обласній державній адміністрації, Українському державному центру позашкільної освіти та  ГО “Перша Львівська фундація”

Слава Україні! Героям слава!

 

Loading...

Інтерв'ю

Олександр Сич: Держава занурюється у безсистемне шарпання і втрачає свою ідентичність

Нині відбувається дезорганізація, порушення фундаментальних основ державного життя. Президент Зеленський світоглядно вихований у ментальному лоні...

03-06-2020 Інтерв'ю

Ігор Артюшенко: «Влада бачить загрозу для себе серед проукраїнського середовища, в українській пісні, культурі та мові»

– Минув рік після перемоги Володимира Зеленського на виборах. Одне з побоювань часів виборчих перегонів...

02-06-2020 Інтерв'ю

Олександр Добровольський: «Нам треба донести не просто правдиві історичні факти, а парадигму боротьби»

Про невідомі факти з діяльності національно-визвольного руху на Донбасі у ХХ столітті «Тижню» розповів історик...

15-05-2020 Інтерв'ю

Веб-дизайн