Вівторок, 23 червня 2020 17:34

СУМ береться відновити таборову оселю в Грабівці

СУМ береться відновити таборову оселю в Грабівці

СУМ в Україні має на меті відновити «життєздатність» туристичних будиночків у селі Грабівка Калуського району.

Це історичне місце не тільки для повстанського руху України, але і для самої організації. Саме тут із 1990-х років відбувались перші юнацькі табори як Всеукраїнської організації СУМ в Україні, так і місцевого осередку — Калуської міської організації СУМ в Україні імені Степана Бандери й інших молодіжних організацій, розповів скарбник Крайової Управи СУМ в Україні Юрій Іляш.

Спільними зусиллями із місцевою владою планується перетворити цей мальовничий, проте занедбаний, куточок України в центр національно-патріотичного виховання молоді та юнацтва. СУМ в Україні має на меті збудувати тут першу СУМівську оселю, за прикладом тих СУМівських осель, які функціонують в діаспорі: США, Канада, Австралія, Велика Британія, Бельгія, Франція.

Цими вихідними, була зорганізована перша планувально-господарча поїздка, під час сумівці прибрали територію табору та будиночки, та запланували поетапну реконструкцію території. Під час поїздки відбулась і зустріч з головою Завійської сільської ради Василем Романівим, під час якої були намічені спільні заходи для відбудови та облагородження території. Адже територія належить сільраді, а СУМ в Україні орендує територію та будиночки.

У найближчих планах СУМу в Україні, за словами Юрія Іляша, — дорога, вода, світло, відбудова каплички. І, звісно, — відновлення таборування.

Крайова Управа СУМ в Україні радо прийме допомогу в цій нелегкій та довготривалій справі (Голова Крайової Управи СУМ в Україні — Андрій Фендик, Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. Вам потрібно увімкнути JavaScript, щоб побачити її. (097) 665-59-26).

1592819504 41da49ae685f6b6b44cd

Loading...

Інтерв'ю

Мирослав Маринович про дисидентство, ГУЛАГи та постколоніальне українське суспільство

Мирослав Маринович — член-засновник Української Гельсінської Групи, політв’язень ГУЛАГу, правозахисник, автор книг: «Всесвіт за колючим...

21-12-2020 Інтерв'ю

Андрій Левус: «Ключовою загрозою для України є можливий геополітичний розворот»

Про повзучу федералізацію та весняні вибори на Донбасі, яким буде наступний Майдан і навіщо потрібно...

11-12-2020 Інтерв'ю

Ігор Лосєв: «Я думаю, що нашому народові потрібно років 20 хорошої національно-патріотичної диктатури»

Навколо мови ніхто не буде об’єднуватися. З такою заявою виступив президент України Володимир Зеленський.

14-10-2020 Інтерв'ю

Веб-дизайн