Вівторок, 19 квітня 2016 17:21

Від АБН – до фронту народів, що зазнали агресії з боку Росії

Сергій Багряний, УІС

19 квітня в Українському кризовому медіа-центрі відбувся прес-брифінг, присвячений 70-й річниці сторженню Антибільшовицького Блоку Народів та перспективі боротьби з російським агресивним імперіалізмом та необільшовицькою політикою офіційної Москви.

В заході взяли участь Сергій Пархоменко, радник міністра освіти і науки, Марія Базелюк, активний учасник  АБН, редактор журналу «Свобода народів», Григорій Рій, історик, Віктор Рог, головний редактор часопису ОУН(б) «Шлях Перемоги», Ельхан Нурієв, співкоординатор ініціативи «Антипутінський інформаційний фронт», радник міністра освіти і науки, Дмитро Жмайло, співкоординатор ініціативи «Альянс Балто-Чорноморських Націй» та руху «Вільні Люди», заступник голови Молодіжного Націоналістичного Конгресу, Рустем Жангожа, професор.

Ельхан Нурієв, Марія Базелюк:

«Коли на початку 90-х була спроба змінити АБН на більш ліберальне об’єднання, почалися події в Грузії та Чечні. Відповідно ми разом із останньою головою АБН Славою Стецько прийняли рішення, що антиімперську боротьбу згортати рано. Почалися контакти з воюючою Чеченію (Ічкерію), з демократичними урядами країн Закавказзя. Почав свою роботу журнал «Свобода народів», присвячений визвольній боротьбі чеченського народу. За контакти з людьми Дудаєва ми піддавалися шаленому тиску з боку тодішньої української влади. Тим не менш, все одно збирали політичні форуми, присвячені боротьбі з новітнім російським імперіалізмом за участі грузинів, чеченців, азербайджанців, поневолених народів Росії, видали книгу про російсько-чеченську війну, написану Яндарбієвим. Ми бачимо, що необхідність відновити АБН хай і в іншому форматі і під іншою назвою назріла після Революції Гідності і початку війни з путінською Росією. В цьому напрямку будемо рухатися й далі».

Сергій Пархоменко:

«Спробами консолідувати націй, що зазнали агресивних дій, є утворення міжнародної громадської платформи «Альянс Балто-Чорноморських націй» та ініціативи «Антипутіснький інформаційний фронт». Ми вже налагодили контакти з представниками діаспор поневолених «ерефією» народів в Європі та нашими однодумцями в самій Росії. Але зараз розкривати всі карти не можемо з міркувань безпеки. Та робота вже почалася. Одне скажу – ми маємо вести війну і на території ворога, інакше зруйнувати нову необільшовицьку російську імперію не буде можливим».

Рустем Жангожа:

«Шкода, але українська держава безвідповідально ставиться до своєї східної діаспори – в Росії, в Центральній Азії. А між тим там іде процес асиміляції, українці при переписах населення воліють вказувати свою національність як «росіянин». Так само не ведеться робота з представниками корінних народів Центральної Азії і Росії, які потрапляють в орбіту Кремля. Коли я був закордоном, то зустрів одного знайомого киргиза, який пробував іти воювати за так звану «новоросію». Він сказав мені таке: «коли я побачив, що насправді відбувається на Донбасі, то я відмовився воювати. І якщо б я і пішов колись на цю війну, то тепер тільки на боці України».

Віктор Рог, Григорій Рій:

«Москва, яка б вона не була – біла, червона, царська, комуністична, демократична – завжди лишалася і лишається імперською, завжди становить загрозу для України і всього вільного світу. Тому поки не відбудеться розпад Росії, ситуація буде повторюватися, будуть нові війни, про мир і безпеку на теренах Східної Європи можна забути. Тільки пришвидшивши розпад Росії ми здобудемо перемогу, завершимо війну і повернемо втрачені території».

Дмитро Жмайло:

«Для створення новітнього аналогу АБН, важливо враховувати роль не лише поневолених націй, одна з яких – кримські татари, але й фактор близьких по духу наших сусідів, зокрема, країни Балтії, що активно підтримують нас в боротьбі. Дуже позитивно, що черговий Міжнародний Конгрес кримсько-татарського народу відбувся саме в Литві. Варто озвучити головний посил цього заходу: кримські татари мріють, коли над Кримом замайорять три прапори – український державний, прапор кримсько-татарського народу та прапор об’єднаної Європи - ЄС. Схилити кримсько-татарський народ до ідеї обєднання з Туреччиною чи до ідеї повної незалежності Криму Росії не вдасться! А саме розколоти кримських татар і налаштувати їх проти українців Кремль якраз і намагається». 

Loading...

Інтерв'ю

Олександр Сич: «Нарікають на ворога слабкі. Сильні – стискають зуби, роблять висновки і готуються до нового бою…»

Політичні виклики часу. Ексклюзивне інтерв’ю з заступником Голови ВО «Свобода», політологом, доктором історичних наук Олександром...

27-08-2019 Інтерв'ю

Віктор Рог: За Україну йде великий бій

Головний редактор всеукраїнського тижневика «Шлях Перемоги», публіцист, автор книг і численних публікацій з ідеології українського...

21-03-2019 Інтерв'ю

Юрій Шухевич: «Ніхто не зміг сплутати йому гри»

Про військове зростання воєначальників УПА, зокрема Головного командира УПА генерал-хорунжого Романа Шухевича – центральної фігури...

05-03-2019 Інтерв'ю

Публікації

Веб-дизайн