Четвер, 07 вересня 2017 15:21

«Джура» переможною ходою пройшла Слобожанщиною

Прес-служба клубу «Джура»
«Джура» переможною ходою пройшла Слобожанщиною

11-24 серпня 2017 року на базі Навчального центру Оперативно-рятувальної служби цивільного захисту Державної служби України з надзвичайних ситуацій (с. Ватутіне Нововодолазького району Харківської області) були проведені вишкільний семінар для організаторів таборування джур і ІІІ (Всеукраїнський) етап Всеукраїнської дитячо-юнацької військово-патріотичної гри «Сокіл» («Джура») – «Джура – 2017: Слобідська Січ». Учасниками ІІІ (Всеукраїнського) етапу стали 26 роїв – 208 учнів з усіх областей України, міст Києва та Харкова.

Програма таборування стандартно складалась із заходів змагального та виховного характеру. У десяти залікових та обов’язкових видах змагань та конкурсів, проведення та організація суддівства яких здійснювалось під егідою Українського державного центру туризму і краєзнавства учнівської молоді (директор Неділько С.В.), джури демонстрували свою творчу майстерність, винахідливість, ерудицію, фізичний гарт та військову вправність.

Водночас організатори Всеукраїнського етапу приділили високу увагу виховному аспекту таборування. Департаментом освіти і науки Харківської облдержадміністрації (заст. директора Ігнатьєв В.В.), Харківською обласною станцією юних туристів (директор Редіна В.А.) за сприяння волонтерів були належним чином організовані і проведені ватра «В колі друзів», екскурсії в місто Харків, відвідання академії Національної Гвардії, концерт художніх колективів, рейд-похід, майстер-класи з козацького фехтування, виїзд на полігон і військові навчання з бойовими стрільбами, теренова гра в форматі лазертагу, вечірні гутірки «Козацтво на Слобожанщині», «100-річчя Української Революції», «Зустріч з воїнами АТО», «Історія Харкова», «Гібридна війна», вивчення пісень, дві етновечірки, перегляд фільмів з циклу «Собор на крові» про український націоналістичний рух.

Нажаль, треба відзначити, що більшість прибулих роїв традиційно віддавали перевагу змаганням, а тому окремі  виховні заходи відбувалися за невеликої кількості учасників. Таке ставлення до процесу виховання, і, як наслідок, закиди організаторам щодо перевантаження джур виховними заходами або відсутності ідеальних побутових умов для проживання, викликано хибною установкою на оздоровчо-відпочинковий характер Всеукраїнського етапу дитячо-юнацької військово-патріотичної гри «Сокіл» («Джура»). В той час як  концепцією гри передбачено таборування у туристичних наметах, наявність  в здорових межах певного екстріму та проведення поруч із змаганнями  активної виховно-вишкільної роботи з метою формування у джур самодостатності та самозарадності під час проживання на природі.

Опіку духовним здоров’ям джур виявив Архієпископ Харківський і Полтавський Ігор, який їх благословив під час відкриття Всеукраїнського етапу в місті Харкові 14 серпня (Медовий Спас), а 19 серпня (Яблучний Спас) прибув на зустріч з джурами у місце їхнього таборування. Після спілкування з молоддю він освятив яблука, надані спонсорами зі Слобожанщини.

Фінальні етапи гри «Джура» – це випробування також для організаторів, які діють у форматі таборової старшини (похідний отаман Жолобко С.І.) та впорядників. Цього разу їх підготовкою заопікувалось Управління у справах молоді та спорту Харківської обласної державної адміністрації (начальник Кириленко В.В) при підтримці громадських  патріотичних організації: ГО «Адаптаційний центр» (кер. Віталій Янов), Молодіжний Націоналістичний Конгрес (голова Соломія Фаріон), Національна скаутська організація України Пласт (станичний Володимир Половський), Молодіжний Клуб Джура (голова осередку Андрій Синиця) та інші.

Закриття ІІІ (Всеукраїнський) етапу Всеукраїнської дитячо-юнацької військово-патріотичної гри «Сокіл» («Джура») – «Джура – 2017: Слобідська Січ» відбулося 24 серпня – День Незалежності України, яке відзначилось парадом головними вулицями м. Харкова, вітанням заступника голови Харківської облдержадміністрації Бабічева А.В., врученням переможцям кубків та відвідуванням концерту гурту «Океан Ельзи».

Таким чином у Харкові було завершено не тільки всеукраїнський етап, а цілий навчальний 2016-2017 рік, протягом якого джури крокували від одного доброго діла до іншого, а найкращі успішно здолали всі етапи гри «Сокіл» («Джура»), такої важливої української справи для становлення національно свідомого конкурентоспроможного молодого покоління українців, здатного забезпечити розквіт та велич могутньої Української Самостійної Соборної Держави.

Loading...

Інтерв'ю

Стефан Романів: Терор, який був у 1932 році, і терор, що сьогодні на окупованих територіях, мають одну мету – винищення

Минулого тижня у Києві відбувся XI Світовий Конгрес Українців – ініціативи, що координує роботу 20-мільйонної...

10-12-2018 Інтерв'ю

Леонтій Шипілов: «Вибори в умовах війни: маємо бути у всеозброєнні»

  Понад місяць працює нова Центральна виборча комісія, обрана 20 вересня. Присягу прийняли 5 жовтня. Українська...

18-11-2018 Інтерв'ю

Forum TV. Інтерв'ю з Сергієм Кузаном

Інтерв'ю Кузана Сергія - заступника Керівника Проводу Вільні Люди, координатора Національна ініціатива "Стоп Реванш" для канадського Forum TV. 

01-11-2018 Інтерв'ю

Веб-дизайн