Понеділок, 14 жовтня 2013 00:00

Українська молодь прийняла Присягу воїна УПА

Українська молодь прийняла Присягу воїна УПА

14 жовтня на День Покрови, що так само є Днем українського війська та Днем створення Української Повстанської Армії, молодь провела загальнонаціональну акцію «Присяга воїна УПА». Ініціаторами кампанії виступили ГО «Українська справа»,  ВМГО «Молодіжний Націоналістичний Конгрес», Спілка Української Молоді в Україні, а співорганізаторами - НСОУ «Пласт», ВГО «Молодий Народний Рух».

Зокрема в місті Києві молоді націоналісти біля пам’ятника Ярославу Мудрому за чималої присутності киян організували публічне зачитування присяги вояка УПА. На захід запросили ветеранів-повстанців Теодора Дячуна, Михайла Стуса та Семена Сороку. Теодор Дячун урочисто зачитав присягу, а Михайло Стус – МолитвуУкраїнського Націоналіста.

Після акції ветерани поділилися з присутніми своїми спогадами про їх боротьбу в лавах Української Повстанської Армії.

Також в рамках акції киянам було презентовано виставку фотостендів «Сила волі. Провідники визвольного руху», розроблену Центром дослідження визвольного руху та виставку військових відзнак часів національно-визвольних змагань – від 1917 до 50-х років ХХ ст.  В Києві виставка триває другий день, після відкриття її 13 жовтня на Майдані Незалежності.

Акція «Присяга воїна УПА» відбулася також в інших містах і навіть закордоном.

Як зазначив Голова МНК Сергій Кузан, завданням акції є показати тяглість традицій визвольних змагань від покоління українських повстанців до сучасних українців.

«Наше завдання, щоб молодь також у символічний спосіб прийняла присягу воїна УПА, таким чином беручи на себе зобов’язання продовжувати чин своїх героїчних попередників і в разі потреби віддати всього себе для оборони України, оборони інтересів української нації», - наголосив Сергій Кузан.

Loading...

Інтерв'ю

Леонтій Шипілов: «Вибори в умовах війни: маємо бути у всеозброєнні»

  Понад місяць працює нова Центральна виборча комісія, обрана 20 вересня. Присягу прийняли 5 жовтня. Українська...

18-11-2018 Інтерв'ю

Forum TV. Інтерв'ю з Сергієм Кузаном

Інтерв'ю Кузана Сергія - заступника Керівника Проводу Вільні Люди, координатора Національна ініціатива "Стоп Реванш" для канадського Forum TV. 

01-11-2018 Інтерв'ю

Веб-дизайн