Понеділок, 14 жовтня 2013 00:00

Українська молодь прийняла Присягу воїна УПА

Українська молодь прийняла Присягу воїна УПА

14 жовтня на День Покрови, що так само є Днем українського війська та Днем створення Української Повстанської Армії, молодь провела загальнонаціональну акцію «Присяга воїна УПА». Ініціаторами кампанії виступили ГО «Українська справа»,  ВМГО «Молодіжний Націоналістичний Конгрес», Спілка Української Молоді в Україні, а співорганізаторами - НСОУ «Пласт», ВГО «Молодий Народний Рух».

Зокрема в місті Києві молоді націоналісти біля пам’ятника Ярославу Мудрому за чималої присутності киян організували публічне зачитування присяги вояка УПА. На захід запросили ветеранів-повстанців Теодора Дячуна, Михайла Стуса та Семена Сороку. Теодор Дячун урочисто зачитав присягу, а Михайло Стус – МолитвуУкраїнського Націоналіста.

Після акції ветерани поділилися з присутніми своїми спогадами про їх боротьбу в лавах Української Повстанської Армії.

Також в рамках акції киянам було презентовано виставку фотостендів «Сила волі. Провідники визвольного руху», розроблену Центром дослідження визвольного руху та виставку військових відзнак часів національно-визвольних змагань – від 1917 до 50-х років ХХ ст.  В Києві виставка триває другий день, після відкриття її 13 жовтня на Майдані Незалежності.

Акція «Присяга воїна УПА» відбулася також в інших містах і навіть закордоном.

Як зазначив Голова МНК Сергій Кузан, завданням акції є показати тяглість традицій визвольних змагань від покоління українських повстанців до сучасних українців.

«Наше завдання, щоб молодь також у символічний спосіб прийняла присягу воїна УПА, таким чином беручи на себе зобов’язання продовжувати чин своїх героїчних попередників і в разі потреби віддати всього себе для оборони України, оборони інтересів української нації», - наголосив Сергій Кузан.

Loading...

Інтерв'ю

Олег Медуниця: «У реаліях гібридної війни інформаційна безпека – на першому місці»

Сьогодні наша розмова із заступником Голови Проводу ОУН (б), народним депутатом України Олегом Медуницею. Поговоримо...

13-11-2017 Інтерв'ю

Геннадій Іванущенко: «Апеляція до нашого героїчного минулого виховує нових героїв»

Працюючи з великими масивами українських документів, що збереглися в архівах Великобританії, відомий історик та архівіст...

06-11-2017 Інтерв'ю

Добрі справи по осені рахують…

Цього року жовтень несе нам не лише традиційні церковні, професійні та державні свята. Разом з...

29-09-2017 Інтерв'ю

Веб-дизайн