П'ятниця, 13 жовтня 2017 15:42

75-ти річчя УПА відзначають школярі Київщини

УІС
75-ти річчя УПА відзначають школярі Київщини

Вже втретє в Україні як державне свято відзначатиметься День захисника України. Увібравши в себе традиційні для українців: Свято Покрови, День Українського козацтва, День створення Української Повстанської Армії, особливістю цього року є 75-та річниця УПА.

Нажаль відзначати таку дуже важливу в історії українського народу подію доводиться в умовах, коли українцям знов треба боронитися на всі фронти.  Від російського агресора, що не терпить існування українців в жодній формі крім «малороси» або «хохли». І від начебто друзів, але мусимо захищати: мову – від мадярів, національних героїв – від поляків. За таких обставин розуміння ролі УПА для українців визріває само по собі.

Попри необхідність найвищими держаними чинниками безмежно толерувати «новітніх братів по ЄС» і здійснювати перед ними політичні реверанси у вигляді відзначення ювілею УПА у відносно латентній формі, треба віддати належне діяльності Українського інституту національної пам’яті щодо організації та проведення цілої низки заходів, присвячених діяльності УПА у Другій світовій війні. Особливою уваги заслуговує ініціатива Інституту, яка була підтримана Міністерством освіти і науки України, а саме: у вересні було надіслано в усі навчальні заклади України «Методичні рекомендації до відзначення Дня захисника України, присвяченого 75-річчю від початку формування Української повстанської армії».

Керуючись інформацією соціологічної групи «Рейтинг» про те, що «…59% опитаних підтримують ідею встановлення державного свята Дня захисника України 14 жовтня, майже така сама кількість (56%) – не підтримують ідею скасування святкування Дня захисника Вітчизни 23 лютого, відомого як День Радянської армії і Військово-морського флоту…», цікаво було знати, як будуть реалізовані надані рекомендації на місцях, зокрема в школах України. Ми очікуємо від небайдужих українців відповідні повідомлення і в свою чергу надаємо інформацію, як відбулося святкування Дня захисника України в одній зі шкіл Київщини, на яке був запрошений директор Центру Національного Відродження Тарас Рондзістий.

Ця подія сталася 12 жовтня у Кучаківській ЗОШ І-ІІІ ступенів імені гетьмана Івана Сулими у форматі ІІІ обласної історико-краєзнавчої конференції «Київщина козацька» за участі 130 учнів шкіл Київської області – переможців районних та міських етапів. Конференція є традиційною, проводиться з ініціативи відділу спортивного туризму і краєзнавства Комунального закладу Київської обласної ради «Центр творчості дітей та юнацтва Київщини» та за сприяння відділу освіти Бориспільської райдержадміністрації.

Цього року конференція була присвячена до Дня Захисника України та 75-ї річниці створення Української Повстанської Армії. Її учасники презентували дослідження за різними напрямами експедиції «Київщина козацька». Були представлені теми: «Тема козацтва в українській народній творчості», «Козацькими шляхами Київщини», «Козацькому роду – нема переводу» тощо.

Учасники досліджували історію козацтва на території Київщини (побут, традиції та військове мистецтво, життєвий і бойовий шлях видатних козаків та гетьманів тощо), вивчали роль козацтва у творенні української державності. Юні краєзнавці збирали інформацію про історію створення, розвитку і діяльності дитячо-юнацьких, молодіжних організацій – осередків козацько-лицарського виховання у Київській області, про їх роль та значення у патріотичному та громадянському вихованні, збереженні та популяризації спадщини українського козацтва.

screenshot 19

Та на тлі чисельних робіт, присвячених українському козацтву, треба особливо відзначити дві праці, автори яких  спробували висвітлити тему Української Повстанської Армії: вихованець гуртка «Історичне краєзнавство» Центру творчості дітей та юнацтва Київщини Богдан Шейхолесламі у своїй роботі «УПА: маленька армія, яка змінила великі процеси» і вихованка гуртка «Історичне краєзнавство» Сквірського районного центру дитячої та юнацької творчості Євстєгнєєва Марина, яка свою роботу присвятила учасниці націоналістичного підпілля Людмилі Фої під назвою «Квітка у червоному пеклі», і в рамках якої відбулися поїздки на батьківщину підпільниці і розвідка щодо окремих періодів в її житті.

Відвагу дослідників цього складного періоду боротьби українців за свою незалежність відзначив Тарас Рондзістий, який сказав, що «Сьогодні тема українського козацтва єднає українців. Впевнений, завдяки української молоді, найсміливіші з яких сьогодні беруться за складні теми участі українців у Другій світовій війні і правдивого висвітлення учасників націоналістичного руху, дуже швидко боротьба Української Повстанської Армії стане не менш об’єднавчою ідеєю ніж феномен українського козацтва».

На згадку про участь у конференції і для полегшення праці пошуковцям  Київщини, і зокрема Кучаківської школи, Тарасом Рондзістим були передані книжки з різної тематики: історичної, політичної, військової тощо.

Під час конференції  виступаючими багато добрих слів було сказано на адресу такої цікавої форми роботи з національно-патріотичного виховання, як військово-патріотична гра «Сокіл» («Джура»). Також з нагоди Дня українського козацтва відбулося посвячення маленьких школярів в козачата.

Отже вітаємо організаторів і учасників ІІІ обласної історико-краєзнавчої конференції «Київщина козацька» з успішним відзначенням державного свята, а всіх українців зі святом Захисника України. Бажаємо усім миру, миру здобутого внаслідок нашої перемоги. Впевнені, що ми відстоїмо незалежність і збережемо націю. Гарантом цього є наші вояки – захисники України. Наша щира шана живим і вічна пам'ять полеглим!

Loading...

Інтерв'ю

Микола Посівнич: «Українське підпілля заміняло державні структури, не маючи своєї держави»

Чиновники, Служба безпеки України, поліція та навіть пенітенціарна служба впродовж цілого місяця допомагали дослідникам вирвати...

06-03-2018 Інтерв'ю

Націософія Олега Багана

9 лютого відзначив свій 55-річний ювілей відомий дрогобицький науковець і публіцист, керівник Науково-ідеологічного центру ім...

26-02-2018 Інтерв'ю

Коліївщина - перша національна революція у Європі

Коліївщина 1768 року - Велике Повстання козаків-гайдамаків і українського селянства чи перша національна революція у...

12-02-2018 Інтерв'ю

Веб-дизайн