Понеділок, 23 жовтня 2017 15:04

«Два століття — одна війна»

Інформцентр МНК
«Два століття — одна війна»

14 жовтня відкрилася фотовиставка культурно-освітнього проекту «Два століття — одна війна». Це 27 стендів із фото або матеріалами часів Української Повстанської Армії та поруч світлини із сучасної неоголошеної війни. Автори проекту приурочили виставку до 75-річчя УПА. «Ми вирішили поєднати на кожному стенді в рамках однієї виставки фото бійців Української Повстанської Армії з їхнього побуту, з їхніх військових дій, допомоги волонтерської, яку їм надавали люди, та поєднати з тими реаліями, які є сьогодні у російсько-українській війні, яка триває на Сході, і якраз більший акцент у цій вставці є саме навколо цих подій», — розповіла Соломія Фаріон, голова Молодіжного Націоналістичного Конгресу, під час прес-брифінгу в Українському кризовому медіа-центрі.

«Щодо процесу відбору фотографій — нам хлопці з МНК запропонували 25 сюжетів на різні теми, фотографії з архівів, які відображають бійців УПА. Ми спробували знайти паралелі зі свого архіву — всього, що ми зняли за три роки війни. Насправді майже всі теми розкриті. Це фотографії з початку війни, тобто з квітня 2014 року, по теперішній день. Там Іловайськ, Широкине, охоплена майже вся географія АТО», — розповів Макс Левін, журналіст інформаційного порталу «Лівий берег», військовий фотокореспондент.

14 жовтня виставку представили в Одесі. «Далі вона помандрує Сходом України. Протягом кількох днів буде знаходитись у прифронтових містах поблизу Донецька та Луганська, а потім поїде до Запоріжжя, Дніпра, Полтави, Харкова, Сум, Чернігова. Згодом виставка вирушить на Західну Україну», — розповів Дмитро Жмайло, заступник керівника штабу мережі «Вільні люди». Також виставку можна запросити в інші міста, сконтактувавши з організаторами.

Паралельно з цим 14 жовтня розпочався презентаційний тур у Канаді. Виставка вже відкрилася у Торонто. У рамках туру заплановані зустрічі з українською громадою за участі представників дипломатичного українського корпусу та урядових інституцій Канади. Також зараз ведуться перемовини щодо організації виставки у США, зокрема у Вашингтоні та Нью-Йорку.

«Нашою виставкою ми хотіли донести три прості ідеї. По-перше, сучасні українські воїни, які тримають фронт на Сході, є продовжувачами боротьби Української Повстанської Армії. В інформаційному наповненні ми хотіли наголосити, що на Сході не внутрішній громадянський конфлікт. Потрібно називати речі своїми іменами — це російсько-українська війна, ми воюємо проти російських військових, російської армії. По-третє, в сучасних умовах гібридної війни ми маємо розуміти, що наша культура, мова, історія — така ж сама наша зброя, якою ми воюємо», — зазначив Дмитро Жмайло.

«Я глибоко переконаний, що нашу армію необхідно реформувати, і не тільки переходити на нові види зброї, але і змінити саму філософію оборони держави. Тому такі паралелі закладають підґрунтя для розуміння, що сучасна українська армія  — це спадкоємець не радянської, а повстанської армії, українських січових стрільців, козацтва», — розповів Павло Білоус, боєць батальйону «Гарпун», ветеран російсько-української війни.

Володимир Бірчак, науковий співробітник Центру дослідження визвольного руху, зазначив, що виставка спонукатиме людей більше цікавитися історією УПА і допоможе руйнувати міфи про неї та український визвольний рух в цілому. «Чотири роки тому ще не було розуміння, що таке армія УНР, УПА. Хороша тенденція, яку ми зараз фіксуємо, — нещодавно було опубліковане соціологічне опитування, яке свідчить, що 50% українців станом на 2017 рік  підтримують ідею визнання бійців Організації Українських Націоналістів та Української Повстанської аАрмії борцями за незалежність України. 29% — проти. Якщо порівнювати з 2012 роком, то ця цифра зросла у 2,5 рази», — зазначив  він.

Loading...

Інтерв'ю

Павло Садоха: «Португальці незалежно від політичних уподобань усі націоналісти. Нам варто на те рівнятися»

На залитій сонцем лісабонській вулиці майорить величезний синьо-жовтий стяг – українці проводять чергову акцію проти...

06-09-2018 Інтерв'ю

Сергій Кузан: «Ми повинні пережити момент становлення нації, а потім можна говорити про мультикультуралізм»

«Тиждень» поспілкувався з волонтером, заступником голови ГО «Вільні люди» Сергієм Кузаном про здорове патріотичне виховання...

05-09-2018 Інтерв'ю

Веб-дизайн