Четвер, 02 листопада 2017 16:06

Пам’ятник Олегу Ольжичу відкрили у Житомирі

Георгій Лук’янчук
Пам’ятник Олегу Ольжичу відкрили у Житомирі

27 жовтня Олегу Ольжичу, видатному політичному діячеві, провідному діячу ОУН, українському поетові, археологові, справжнє ім’я якого Олег Олександрович Кандиба урочисто відкрили пам’ятник у Житомирі, де він народився 21 липня 1907 року.

На урочистості з нагоди відкриття зібралися політики, громадські діячі, науковці зі столиці та всієї України, керівництво області й міста, і всі, хто побажав вшанувати пам’ять О. Ольжича.

Перший заступник Голови Держкомтелерадіо Богдан Червак у своєму виступі зазначив, що пам’ятник, який відкрили в Житомирі, є першим пам’ятником Олегу Ольжичу не лише в Україні, але й у світі. До цього дня невеличкий постамент із погруддям було встановлено лише в США. «Це історичний день для української нації. Адже відновлюється історична і національна справедливість щодо одного з найвизначніших діячів українського національного визвольного руху періоду Другої світової війни. Сьогодні вірний син української нації – Олег Ольжич повернувся в Житомир, повернувся в Україну, повернувся, як герой».

Того ж дня у Житомирському державному університеті імені Івана Франка відбулася Всеукраїнська науково-теоретична конференція, присвячена 110-й річниці від дня народження Олега Ольжича, в якій взяли участь науковці зі всієї країни.

Loading...

Інтерв'ю

Микола Посівнич: «Українське підпілля заміняло державні структури, не маючи своєї держави»

Чиновники, Служба безпеки України, поліція та навіть пенітенціарна служба впродовж цілого місяця допомагали дослідникам вирвати...

06-03-2018 Інтерв'ю

Націософія Олега Багана

9 лютого відзначив свій 55-річний ювілей відомий дрогобицький науковець і публіцист, керівник Науково-ідеологічного центру ім...

26-02-2018 Інтерв'ю

Коліївщина - перша національна революція у Європі

Коліївщина 1768 року - Велике Повстання козаків-гайдамаків і українського селянства чи перша національна революція у...

12-02-2018 Інтерв'ю

Веб-дизайн