Четвер, 02 листопада 2017 16:06

Пам’ятник Олегу Ольжичу відкрили у Житомирі

Георгій Лук’янчук
Пам’ятник Олегу Ольжичу відкрили у Житомирі

27 жовтня Олегу Ольжичу, видатному політичному діячеві, провідному діячу ОУН, українському поетові, археологові, справжнє ім’я якого Олег Олександрович Кандиба урочисто відкрили пам’ятник у Житомирі, де він народився 21 липня 1907 року.

На урочистості з нагоди відкриття зібралися політики, громадські діячі, науковці зі столиці та всієї України, керівництво області й міста, і всі, хто побажав вшанувати пам’ять О. Ольжича.

Перший заступник Голови Держкомтелерадіо Богдан Червак у своєму виступі зазначив, що пам’ятник, який відкрили в Житомирі, є першим пам’ятником Олегу Ольжичу не лише в Україні, але й у світі. До цього дня невеличкий постамент із погруддям було встановлено лише в США. «Це історичний день для української нації. Адже відновлюється історична і національна справедливість щодо одного з найвизначніших діячів українського національного визвольного руху періоду Другої світової війни. Сьогодні вірний син української нації – Олег Ольжич повернувся в Житомир, повернувся в Україну, повернувся, як герой».

Того ж дня у Житомирському державному університеті імені Івана Франка відбулася Всеукраїнська науково-теоретична конференція, присвячена 110-й річниці від дня народження Олега Ольжича, в якій взяли участь науковці зі всієї країни.

Loading...

Інтерв'ю

Олег Медуниця: «У реаліях гібридної війни інформаційна безпека – на першому місці»

Сьогодні наша розмова із заступником Голови Проводу ОУН (б), народним депутатом України Олегом Медуницею. Поговоримо...

13-11-2017 Інтерв'ю

Геннадій Іванущенко: «Апеляція до нашого героїчного минулого виховує нових героїв»

Працюючи з великими масивами українських документів, що збереглися в архівах Великобританії, відомий історик та архівіст...

06-11-2017 Інтерв'ю

Добрі справи по осені рахують…

Цього року жовтень несе нам не лише традиційні церковні, професійні та державні свята. Разом з...

29-09-2017 Інтерв'ю

Веб-дизайн