Понеділок, 06 листопада 2017 15:07

У Сумах встановили білборди із зображеннями героїв УПА. Фото

Алла Акіменко
У Сумах встановили білборди із зображеннями героїв УПА. Фото

З нагоди 75-ї річниці УПА сумчани долучилися до просвітницької акції "Знай своїх Героїв", започаткованої на Івано-Франківщині. Вслід за Прикарпаттям, в обласному центрі, розташованому на північному сході України, за 36 км до кордону з РФ, з’явилися білборди, кожен з яких – коротка історія про оунівців та упівців - уродженців Сумщини.

Ініціювали й упровадили в життя патріотичну акцію Молодіжний Націоналістичний Конгрес (МНК) та Фундація Вільні Люди.

«Від самого заснування Фундації ми ставимо собі за ціль підвищувати рівень обізнаності українців щодо наших Героїв, всіляко сприяти просвітницьким кампаніям. Зараз особливо важливо є показувати тяглість боротьби поколінь за українську незалежність, – коментує на своїй сторінці у Facebook керівник Фундації Вільні Люди Інна Левус. – Дякуємо управлінню архітектури та містобудування Сумської міськради за допомогу з пошуком рекламних площ».

На переконання пані Інни, «настав час руйнувати наслідки російської пропаганди - стереотип, що українські патріоти є лише на Галичині. Українці завжди воювали єдиним фронтом. І терени, найближчі до Росії, завжди були на передовій своїми синами».

Ще досі для широкого загалу є дивним той факт, що визвольний рух ОУН-УПА існував не лише на заході України. Що це насправді так, доводять дослідження сумського історика, архівіста Геннадія Іванущенка, котрий підготував збірник документів про діяльність ОУН-УПА на Сумщині, що вийшов друком двома томами (у 2007-му та 2009-му роках).

«Поява таких білбордів у Сумах – це графічне вираження причетності Сумщини до загальноукраїнського національно-визвольного руху під час і по закінченню Другої світової війни, – вважає Геннадій Іванущенко. –  Це своєрідне нагадування того історичного факту, зафіксованого в архівних документах, що на Сумщині діяло підпілля ОУН, а також підтвердження участі сумчан в діяльності Української повстанської армії. Якщо нам є чим і ким пишатися, то чому би це не поширювати серед людей, адже кожен такий історичний факт працює на формування української ідентичності».

Зазначимо, що протяжність українсько-російського кордону в Сумській області складає майже 600 кілометрів. Попри те, що Сумщина межує з територією країни-агресора, провокації «руського міру» тут завжди зазнають невдач. Свого часу невдалою була спроба спровокувати сепаратистські настрої серед сумчан для створення ще однієї псевдореспубліки. Для багатьох було також несподіванкою, що саме місто Суми стало найпершим обласним центром в Україні, де поряд з Державним Прапором почали офіційно піднімати прапор ЄС. 

У рамках закону про декомунізацію, в Сумах перейменовано ряд вулиць, одна з яких (колишня вулиця Баумана) нині носить ім’я Степана Бандери. Ще інші вулиці – тепер на честь загиблих Героїв Майдану та АТО.

Loading...

Інтерв'ю

Леонтій Шипілов: «Вибори в умовах війни: маємо бути у всеозброєнні»

  Понад місяць працює нова Центральна виборча комісія, обрана 20 вересня. Присягу прийняли 5 жовтня. Українська...

18-11-2018 Інтерв'ю

Forum TV. Інтерв'ю з Сергієм Кузаном

Інтерв'ю Кузана Сергія - заступника Керівника Проводу Вільні Люди, координатора Національна ініціатива "Стоп Реванш" для канадського Forum TV. 

01-11-2018 Інтерв'ю

Публікації

Веб-дизайн