Вівторок, 21 листопада 2017 16:27

Фестиваль «Герої Базару – Лицарі України»

Георгій Лук’янчук
Фестиваль «Герої Базару – Лицарі України»

19 листопада в селі Базар Народицького району відбулися вже традиційні заходи з вшанування пам’яті мужніх героїв Другого Зимового походу (Листопадового рейду) Армії Української Народної Республіки. 96-роковини загибелі патріотів України відзначали цьогоріч вже не на громадському рівні, як у попередні роки, а на державному. Меморіал Героїв Базару, пам’ятний знак, який у 2017 році відреставровано за ініціативи голови Житомирської ОДА Ігоря Гундича, включено з цього року до Національного списку.

Активну участь у заходах взяли по вшануванню пам’яті героїчно полеглих вояків представники патріотичних організацій, духовенство УПЦ Київського Патріархату, військовий оркестр, почесна варта і салютна група Житомирського військового інституту, ліцеїсти Військового ліцею імені Богуна, студенти Київського коледжу з посиленою військовою підготовкою, а також підростаюче молоде покоління українських патріотів з Польщі, які прочитали зворушливі поетичні рядки про героїв Базару і сучасних героїв новітньої війни з Росією…

Вперше пройшов у Базарі цьогоріч і Всеукраїнський патріотичний фестиваль «Герої Базару». В концерті-реквіємі вшанування Героїв Базару взяли участь відомі в Україні барди та виконавці Михайло Хай, Тарас Компаніченко, Сергій Василюк, Василь Лютий, Ярослав Крисько, Андрій Ляшук, Олександр Тріус, Святослав Силенко та гурти: «КораЛЛі», «PoliКарп», «Тінь Сонця», «Хорея Козацька»…

В рамках першого фестивалю, організованого Міністерством молоді та спорту, відбувалась виставка світлин воїнів російсько-української війни 2014-2017 років та презентація патріотичної літератури. Також вперше відбувся й історичний диспут за участі істориків – науковців, краєзнавців та реконструкторів на тему «Другий зимовий похід армії УНР – спроба відновлення Української державності». В найближчому майбутньому заплановано відкриття повноцінного музею та реконструкція прилеглої території навколо Меморіалу Героїв Базару.

Loading...

Інтерв'ю

Стефан Романів: Терор, який був у 1932 році, і терор, що сьогодні на окупованих територіях, мають одну мету – винищення

Минулого тижня у Києві відбувся XI Світовий Конгрес Українців – ініціативи, що координує роботу 20-мільйонної...

10-12-2018 Інтерв'ю

Леонтій Шипілов: «Вибори в умовах війни: маємо бути у всеозброєнні»

  Понад місяць працює нова Центральна виборча комісія, обрана 20 вересня. Присягу прийняли 5 жовтня. Українська...

18-11-2018 Інтерв'ю

Forum TV. Інтерв'ю з Сергієм Кузаном

Інтерв'ю Кузана Сергія - заступника Керівника Проводу Вільні Люди, координатора Національна ініціатива "Стоп Реванш" для канадського Forum TV. 

01-11-2018 Інтерв'ю

Веб-дизайн