Середа, 06 грудня 2017 15:36

Виховуючи молодь будуємо майбутнє

Виховуючи молодь будуємо майбутнє

1-2 грудня цього року в Києві у Національному еколого-натуралістичному центрі учнівської молоді відбувся Третій Форум українських патріотичних справ «Ми – Українці!», на якому понад 200 учасників з усієї України підвели підсумки роботи за рік з виконання Указів Президента України «Про Стратегію національно-патріотичного виховання дітей та молоді на 2016-2020 роки», «Про пріоритетні заходи щодо сприяння зміцненню національної єдності та консолідації українського суспільства, підтримки ініціатив громадськості у цій сфері» та впровадження і поширення Всеукраїнської дитячо-юнацької військово-патріотичної гри «Сокіл» («Джура») в навчальних закладах України.

Учасників зібрання привітали заступник Міністра освіти і науки України Павло Хобзей, голова правління Центру національного відродження Тарас Гребеняк та народний депутат України Микола Величкович, перший заступник голови Комітету Верховної Ради України з питань сім'ї, молодіжної політики, спорту та туризму. Урочисту частину завершила презентація Всеукраїнської дитячо-юнацької еколого-патріотичної гри «Паросток».

На пленарному засіданні науковці Бех І.Д., Полякова Л. І., Чупрій Л.В., Гнатюк О.В. зробили доповіді на теми, присвячені різним аспектам освітньо-виховної діяльності в цілому в системі освіти та, зокрема, в навчальних установах і закладах, які вони представляють. Доповідачами були відзначені важливість реформування освіти і необхідність всебічно сприяти цьому процесу, зокрема, через проведення інформаційно-роз’яснювальної роботи щодо прийнятого недавно Закону України «Про освіту».

Також учасники форуму розглянули питання сучасного змісту та технологій, розвитку науково-теоретичних і методичних основ національно-патріотичного виховання. Ними було відзначено, що під час активізації процесу впровадження та поширення всеукраїнської дитячо-юнацької військово-спортивної гри «Сокіл» («Джура») на всіх рівнях: міському, районному, обласному, всеукраїнському та реалізації різних заходів патріотичного спрямування за участю молоді виявився дуже великий попит на фахівців з національно-патріотичного виховання, зокрема, для проведення літніх оздоровчо-відпочинкових таборів та гурткової роботи в школах.

фото для статті 3

Враховуючи виховний потенціал педагогічних вишів та коледжів, інститутів післядипломної педагогічної освіти, організатори запросили до участі представників цих закладів, установ та організацій з метою об’єднати їх зусилля та налагодити ефективну співпрацю з відповідними громадськими організаціями у напрямку підготовки виховників, впорядників для гурткової роботи протягом навчального року та під час літніх таборувань.

Особливе місце на форумі було присвячено питанню формування національної самосвідомості та ідентичності через сприяння реалізації державної політики у сфері відновлення та збереження української історичної пам’яті. Відомі історики та громадсько-політичні діячі Володимир В’ятрович, Юрій Сиротюк, Павло Гай-Нижник у своїх доповідях наголосили, що втрата української державності завжди була пов’язана через програш у війні за «мізки» українців. І тільки наявність та діяльність провідної верстви, що осягнула необхідність українцям мати власну державу, сприяла збереженню життя та гідності української нації. Тому сприяння процесу відновлення українських еліт, появі провідників української нації є важливим завданням всіх українців і, насамперед, тих, які посвятили себе роботі з молоддю.

Роботу наступного дня учасники форуму розпочали у складі цільових фокус-груп в секційному форматі в 11 секціях, модераторами яких були науковці Українського інституту національної пам’яті, Інституту проблем виховання, Інституту модернізації змісту освіти, Інституту українознавства, Центру національного відродження і фахівці різних напрямів патріотично-виховної роботи, зокрема представники Головного штабу гри «Сокіл» («Джура»), організатори гри «Паросток».

5344354

Завершився форум обговоренням пропозицій, напрацьованих в секціях та виробленням спільної резолюції форуму, в якій озвучено рекомендації органам влади, звернення до громадськості та завдання самим учасникам до наступного форуму.

Організатори заходу вдячні всім, хто долучився до його проведення, створив добрі умови для побуту учасників, сприяв організаційному і технічному забезпеченню і бажають усім успішної роботи з виконання Указів Президента України, рішень Кабінету Міністрів України і резолюції форуму, спрямованої на покращення роботи у сфері національно-патріотичного виховання.

Loading...

Інтерв'ю

Олександр Сич: Держава занурюється у безсистемне шарпання і втрачає свою ідентичність

Нині відбувається дезорганізація, порушення фундаментальних основ державного життя. Президент Зеленський світоглядно вихований у ментальному лоні...

03-06-2020 Інтерв'ю

Ігор Артюшенко: «Влада бачить загрозу для себе серед проукраїнського середовища, в українській пісні, культурі та мові»

– Минув рік після перемоги Володимира Зеленського на виборах. Одне з побоювань часів виборчих перегонів...

02-06-2020 Інтерв'ю

Олександр Добровольський: «Нам треба донести не просто правдиві історичні факти, а парадигму боротьби»

Про невідомі факти з діяльності національно-визвольного руху на Донбасі у ХХ столітті «Тижню» розповів історик...

15-05-2020 Інтерв'ю

Веб-дизайн