Вівторок, 19 грудня 2017 18:25

Чернігів вшановує борців за самостійність України

«Вільні Люди»
Чернігів вшановує борців за самостійність України

Після прийняття декомунізаційних законів, у місті з’явились вулиці, названі на честь провідних діячів національно-визвольного руху. І ні, йдеться не про постаті Степана Бандери, Романа Шухевича, Євгена Коновальця, які закріпились у свідомості як символи українського націоналізму. Про них знає кожен. Українцям варто дізнаватись більше про власну історію, звертати увагу й на інших учасників національно-визвольних змагань.

«Вільні люди намагаються уникати стереотипного мислення. Ми знаємо, що націоналісти – це не лише провідники ОУН-УПА, не лише Галичина чи Волинь. Кожний регіон України має земляків, якими варто пишатися», - говорить Олександр Ясенчук, координатор «Вільних Людей» у Чернігові.

У Чернігові стартував проект «Чернігів – місто УНР». На сітілайтах - інформація про Євгена Онацького (журналіст, науковець, чільний діяч ОУН), Миколу Міхновського (ідеолог українського націоналізму), Дмитра Дорошенка (історик, політик, губернський комісар Чернігівської губернії у 1917 р.), Володимира Глинського (старшина армії УНР, один із керівників наступу української армії на Київ весною 1919 р.), Романа Бжеського (політик, громадській діяч, поет, заступник начальника чернігівської міліції у 1917 р.), Максима Загривного (поет, один із учасників установчого конгресу ОУН, що проходив у Відні в 1929 р.).

З вдячністю на ініціативу відгукнулася Маргарита Бжеська-Андраде, донька Романа Бжеського, яка нині мешкає у Бразилії.

«Це справді неочікуваний подарунок на ці свята! Мене це дуже зворушило – така цікава ідея – аби вшанувати тих наших велетнів духом, які поставили себе не місце лідерів, на місце воїнів, ризикуючи всім – головне життям – аби відновити нашу Державу.

Вони проклали шлях, посіяли зерно – і нині ми завдячуємо їм, що іскра прагнення самостійності дожила до нашого часу. Ця іскра перетворилась у вогонь, який прорвався і розгорівся в серцях українських! Надіюсь, що любов до України не буде більш ніколи жевріти, а буде все палати!!!

Тато посвятив ціле життя цій ідеї і я дуже рада, що його рідні чернігівці зуміли це оцінити і прийняти його до себе назад з відкритим серцем.

Щиро дякую чернігівцям від мене та родини за цю ініціативу – так цікаво відзначити всіх, що доклали стільки жертв і дали нам ідеї, які стали підґрунтям будування нашої незалежності.

Дуже вдячна!».

Проект реалізовано за підтримки Чернігівської міської ради, Фундації «Вільні Люди», РА «Голд Фьюче», Історичного клубу «Холодний Яр», Сіверського Інституту Регіональних Досліджень, УІНП, Суспільної Служби України, Самооборони Майдану.

Loading...

Інтерв'ю

Павло Садоха: «Португальці незалежно від політичних уподобань усі націоналісти. Нам варто на те рівнятися»

На залитій сонцем лісабонській вулиці майорить величезний синьо-жовтий стяг – українці проводять чергову акцію проти...

06-09-2018 Інтерв'ю

Сергій Кузан: «Ми повинні пережити момент становлення нації, а потім можна говорити про мультикультуралізм»

«Тиждень» поспілкувався з волонтером, заступником голови ГО «Вільні люди» Сергієм Кузаном про здорове патріотичне виховання...

05-09-2018 Інтерв'ю

Мислитель проти псевдоцивілізації: Ален Безансон і Росія

Розмова з публіцистом і перекладачем творів французького історика і політолога Тарасом Марусиком

24-08-2018 Інтерв'ю

Веб-дизайн