Вівторок, 19 грудня 2017 18:35

У Чернівцях вручили нагороди нащадкам лицарів ОУН і УПА

Дмитро ПРОДАНИК, Наталія МАСІЯН,
У Чернівцях вручили нагороди нащадкам лицарів ОУН і УПА

14 грудня 2017 р. в приміщенні Чернівецької обласної державної адміністрації відбулася непересічна подія: урочиста церемонія вручення відновлених нагород УПА (виготовлених за ескізами відомого повстанського графіка Ніла Хасевича – Авт.) родичам героїв національно-визвольної боротьби.

Участь у цьому заході взяли: заступник керівника апарату Чернівецької ОДА Олександр Шкурідін, заступник голови обласної ради Віталій Мельничук, голова Координаційної ради з вшанування пам’яті Лицарів ОУН і УПА Микола Посівнич (м. Львів), Голова обласного товариства політв’язнів та репресованих Галина Бойко, дослідники, краєзнавці, представники місцевих ЗМІ.

Як відомо, при Світовому ювілейному оргкомітеті з відзначення 75-ої річниці створення УПА організована Координаційна рада з вшанування пам’яті Лицарів ОУН і УПА, до складу якої увійшли історики й дослідники УВР, завданням яких є ідентифікація відзначених нагородами УПА повстанців і підпільників.

Зокрема на терені Буковини, відповідними постановами УГВР та наказами ГВШ й КВШ УПА, були відзначено 14 повстанців і підпільників, двох з яких відзначено двічі. Проте троє Лицарів – це уродженці Івано-Франківської обл. (вручення нагород нащадкам відбулося в м. Івано-Франківськ – Авт.), а щодо одного буковинського підпільника, який згодом став на шлях зради, членами Координаційної ради було прийнято рішення не вручати нагороду його нащадкам (зрадника внесено до списку “чорних” лицарів – Авт.).

Із 10-и відзначених буковинців, вдалося відшукати родичів тільки чотирьох: Тодора Гайдея-“Когута” (Срібний хрест бойової заслуги 2-го класу), Онуфрія Москалюка-“Яструба” (Бронзовий хрест бойової заслуги), Михайла Тодорюка-“Невидного” (Бронзовий хрест заслуги) та Миколи Кричуна-“Черемшини” (Бронзовий хрест заслуги). Але на вручення змогли приїхати тільки Одарка Плавюк та Катерина Леонтій, двоє інших (Антон Фокшек та Марія Кочерган) – з поважних причин не прибули.

У своїх промовах виступаючі зазначували важливість даного Проекту для відновлення історичної пам’яті. Микола Посівнич також повідомив буковинців, що аналогічні заходи вже відбулися в багатьох містах західної України.

Під час церемонії вручення нагород й по її завершенню, Одарка Плавюк та Катерина Леонтій щиро дякували організаторам даного заходу, за повернуті із забуття імена їхніх родичів.

111a

Loading...

Інтерв'ю

Стефан Романів: Терор, який був у 1932 році, і терор, що сьогодні на окупованих територіях, мають одну мету – винищення

Минулого тижня у Києві відбувся XI Світовий Конгрес Українців – ініціативи, що координує роботу 20-мільйонної...

10-12-2018 Інтерв'ю

Леонтій Шипілов: «Вибори в умовах війни: маємо бути у всеозброєнні»

  Понад місяць працює нова Центральна виборча комісія, обрана 20 вересня. Присягу прийняли 5 жовтня. Українська...

18-11-2018 Інтерв'ю

Forum TV. Інтерв'ю з Сергієм Кузаном

Інтерв'ю Кузана Сергія - заступника Керівника Проводу Вільні Люди, координатора Національна ініціатива "Стоп Реванш" для канадського Forum TV. 

01-11-2018 Інтерв'ю

Веб-дизайн