Вівторок, 19 грудня 2017 18:35

У Чернівцях вручили нагороди нащадкам лицарів ОУН і УПА

Дмитро ПРОДАНИК, Наталія МАСІЯН,
У Чернівцях вручили нагороди нащадкам лицарів ОУН і УПА

14 грудня 2017 р. в приміщенні Чернівецької обласної державної адміністрації відбулася непересічна подія: урочиста церемонія вручення відновлених нагород УПА (виготовлених за ескізами відомого повстанського графіка Ніла Хасевича – Авт.) родичам героїв національно-визвольної боротьби.

Участь у цьому заході взяли: заступник керівника апарату Чернівецької ОДА Олександр Шкурідін, заступник голови обласної ради Віталій Мельничук, голова Координаційної ради з вшанування пам’яті Лицарів ОУН і УПА Микола Посівнич (м. Львів), Голова обласного товариства політв’язнів та репресованих Галина Бойко, дослідники, краєзнавці, представники місцевих ЗМІ.

Як відомо, при Світовому ювілейному оргкомітеті з відзначення 75-ої річниці створення УПА організована Координаційна рада з вшанування пам’яті Лицарів ОУН і УПА, до складу якої увійшли історики й дослідники УВР, завданням яких є ідентифікація відзначених нагородами УПА повстанців і підпільників.

Зокрема на терені Буковини, відповідними постановами УГВР та наказами ГВШ й КВШ УПА, були відзначено 14 повстанців і підпільників, двох з яких відзначено двічі. Проте троє Лицарів – це уродженці Івано-Франківської обл. (вручення нагород нащадкам відбулося в м. Івано-Франківськ – Авт.), а щодо одного буковинського підпільника, який згодом став на шлях зради, членами Координаційної ради було прийнято рішення не вручати нагороду його нащадкам (зрадника внесено до списку “чорних” лицарів – Авт.).

Із 10-и відзначених буковинців, вдалося відшукати родичів тільки чотирьох: Тодора Гайдея-“Когута” (Срібний хрест бойової заслуги 2-го класу), Онуфрія Москалюка-“Яструба” (Бронзовий хрест бойової заслуги), Михайла Тодорюка-“Невидного” (Бронзовий хрест заслуги) та Миколи Кричуна-“Черемшини” (Бронзовий хрест заслуги). Але на вручення змогли приїхати тільки Одарка Плавюк та Катерина Леонтій, двоє інших (Антон Фокшек та Марія Кочерган) – з поважних причин не прибули.

У своїх промовах виступаючі зазначували важливість даного Проекту для відновлення історичної пам’яті. Микола Посівнич також повідомив буковинців, що аналогічні заходи вже відбулися в багатьох містах західної України.

Під час церемонії вручення нагород й по її завершенню, Одарка Плавюк та Катерина Леонтій щиро дякували організаторам даного заходу, за повернуті із забуття імена їхніх родичів.

111a

Loading...

Інтерв'ю

Олег Медуниця: «У реаліях гібридної війни інформаційна безпека – на першому місці»

Сьогодні наша розмова із заступником Голови Проводу ОУН (б), народним депутатом України Олегом Медуницею. Поговоримо...

13-11-2017 Інтерв'ю

Геннадій Іванущенко: «Апеляція до нашого героїчного минулого виховує нових героїв»

Працюючи з великими масивами українських документів, що збереглися в архівах Великобританії, відомий історик та архівіст...

06-11-2017 Інтерв'ю

Добрі справи по осені рахують…

Цього року жовтень несе нам не лише традиційні церковні, професійні та державні свята. Разом з...

29-09-2017 Інтерв'ю

Веб-дизайн