Понеділок, 26 лютого 2018 15:31

«Геть від Москви!»

Георгій Лук’янчук
«Геть від Москви!»

У Музеї шістдесятництва відбулася презентація виставки «Геть від Москви!». 80-і роковини Великого терору закликають всіх нас до шанобливої пам’яті жертв тоталітарного комуністичного режиму Кремля. Бо мільйони і мільйони людей зокрема в окупованій ним Україні поплатилися життям та покаліченими долями їх рідних за те, що мали людську гідність та хотіли національної свободи у своїй незалежній державі.

Виставкова експозиція складається з двох частин – історія злочинів Російської імперії та Радянського Союзу проти українського народу (перелік подій до 1918 року, картини художників, фотографії і документи на тему репресій в УCСР) та сучасний стан українсько-російських відносин (реставрація тоталітаризму в Росії, ностальгія за сталінщиною, брехлива російська пропаганда та українська відповідь на ці виклики, тема представлена через фотографії, документи, дитячі малюнки тощо).

Під час презентації виставки виступили з розповідями про радянську тоталітарну систему дисиденти радянських часів та дослідники теорії й злочинної практики радянського тоталітаризму. Це зокрема, відомий політв’язень і дослідник тоталітарної системи в СCСР Василь Овсієнко (на світлині), донька політв’язня – президента УГВР Кирила Осьмака – Наталя Осьмак, Голова Всеукраїнського товариства політичних в'язнів і репресованих Орися Сокульська. Перед учасниками виставки акторський колектив презентував Вертеп, а Наталя Осьмак – документальний фільм про страдницький шлях свого батька в сталінській тюрмі.

Виставка підготовлена завідуючою музеєм Оленою Лодзинською і присвячена 80-м роковинам Великого терору в СССР та 100-річчю проголошення Незалежності УНР IV Універсалом Центральної Ради 22 січня.

Loading...

Інтерв'ю

Віктор Рог: За Україну йде великий бій

Головний редактор всеукраїнського тижневика «Шлях Перемоги», публіцист, автор книг і численних публікацій з ідеології українського...

21-03-2019 Інтерв'ю

Юрій Шухевич: «Ніхто не зміг сплутати йому гри»

Про військове зростання воєначальників УПА, зокрема Головного командира УПА генерал-хорунжого Романа Шухевича – центральної фігури...

05-03-2019 Інтерв'ю

Юрій Менцинський: «Багатолітня боротьба українців увінчається успіхом»

Його доля характерна для сотень тисяч українців, родини яких, рятуючись від московських «визволителів», змушені були...

21-01-2019 Інтерв'ю

Веб-дизайн