Понеділок, 26 лютого 2018 15:31

«Геть від Москви!»

Георгій Лук’янчук
«Геть від Москви!»

У Музеї шістдесятництва відбулася презентація виставки «Геть від Москви!». 80-і роковини Великого терору закликають всіх нас до шанобливої пам’яті жертв тоталітарного комуністичного режиму Кремля. Бо мільйони і мільйони людей зокрема в окупованій ним Україні поплатилися життям та покаліченими долями їх рідних за те, що мали людську гідність та хотіли національної свободи у своїй незалежній державі.

Виставкова експозиція складається з двох частин – історія злочинів Російської імперії та Радянського Союзу проти українського народу (перелік подій до 1918 року, картини художників, фотографії і документи на тему репресій в УCСР) та сучасний стан українсько-російських відносин (реставрація тоталітаризму в Росії, ностальгія за сталінщиною, брехлива російська пропаганда та українська відповідь на ці виклики, тема представлена через фотографії, документи, дитячі малюнки тощо).

Під час презентації виставки виступили з розповідями про радянську тоталітарну систему дисиденти радянських часів та дослідники теорії й злочинної практики радянського тоталітаризму. Це зокрема, відомий політв’язень і дослідник тоталітарної системи в СCСР Василь Овсієнко (на світлині), донька політв’язня – президента УГВР Кирила Осьмака – Наталя Осьмак, Голова Всеукраїнського товариства політичних в'язнів і репресованих Орися Сокульська. Перед учасниками виставки акторський колектив презентував Вертеп, а Наталя Осьмак – документальний фільм про страдницький шлях свого батька в сталінській тюрмі.

Виставка підготовлена завідуючою музеєм Оленою Лодзинською і присвячена 80-м роковинам Великого терору в СССР та 100-річчю проголошення Незалежності УНР IV Універсалом Центральної Ради 22 січня.

Loading...

Інтерв'ю

Микола Посівнич: «Українське підпілля заміняло державні структури, не маючи своєї держави»

Чиновники, Служба безпеки України, поліція та навіть пенітенціарна служба впродовж цілого місяця допомагали дослідникам вирвати...

06-03-2018 Інтерв'ю

Націософія Олега Багана

9 лютого відзначив свій 55-річний ювілей відомий дрогобицький науковець і публіцист, керівник Науково-ідеологічного центру ім...

26-02-2018 Інтерв'ю

Коліївщина - перша національна революція у Європі

Коліївщина 1768 року - Велике Повстання козаків-гайдамаків і українського селянства чи перша національна революція у...

12-02-2018 Інтерв'ю

Веб-дизайн