П'ятниця, 08 червня 2018 16:37

На Тернопільщині стартувала просвітницька акція «Прапор офензиви»

УІС
На Тернопільщині стартувала просвітницька акція «Прапор офензиви»

Акція розпочалась 7 червня за маршрутом Чортківської офензиви – наступальної операції українських військ, яка відбулася 99 років тому. Подія стартувала від Ягільницького народного музею, адже наступ УГА розпочався штурмом Ягільниці. Учасники акції здійснили велопробіг тими місцями, де 1919 року тривали бої. На заклик «Прапора офензиви» найактивніше відгукнулася місцева молодь.

«Сьогодні, як і 99 років тому, і в Ягільниці, і в Чорткові люди радо вітали прапор української перемоги. Ми передаємо не лише прапор, але й національні традиції, повертаємо історію, а найголовніше, ми започаткували нову традицію, яку, віримо, обов'язково підхоплять в інших селах та містах. Після завершення акції прапор поїде на фронт. І через рік, сподіваємося, ми знову будемо об’їжджати ці села і міста, ознаменовуючи вже сучасну українську перемогу", — каже Олег Вітвіцький, один із ініціаторів акції.

У рамках своєрідного марафону «Прапор офензиви» перебуватиме у Чорткові, Бучачі, Теребовлі, Підгайцях, Бережанах, Козові та Тернополі. Завершення першого етапу акції заплановано на 28 червня у Підволочиську, на мості через Збруч.

Loading...

Інтерв'ю

Микола Посівнич: «Українське підпілля заміняло державні структури, не маючи своєї держави»

Чиновники, Служба безпеки України, поліція та навіть пенітенціарна служба впродовж цілого місяця допомагали дослідникам вирвати...

06-03-2018 Інтерв'ю

Націософія Олега Багана

9 лютого відзначив свій 55-річний ювілей відомий дрогобицький науковець і публіцист, керівник Науково-ідеологічного центру ім...

26-02-2018 Інтерв'ю

Коліївщина - перша національна революція у Європі

Коліївщина 1768 року - Велике Повстання козаків-гайдамаків і українського селянства чи перша національна революція у...

12-02-2018 Інтерв'ю

Веб-дизайн