Четвер, 14 червня 2018 14:59

Перший Голова ОУН

УІС
Перший Голова ОУН

14 червня 1891 року у Зашкові на Львівщині у вчительській родині народився Євген Коновалець – полковник Армії Української Народної Республіки, командант Української військової організації, очільник Проводу українських націоналістів, відтак перший Голова Організації українських націоналістів.

Із студентських років брав активну участь у громадсько-політичному житті Львова. Згодом, Перша світова війна, московський полон. Брав участь у формуванні Куреня Січових Стрільців, очолював його. У 1918-1919 роках командував Січовими Стрільцями у боях супроти большевицьких та денікінських військ.

Після поразки Української революції 1917-1921 років шукав нові шляхи боротьби за Українську незалежність. Стояв біля витоків УВО, відтак ОУН.

Читайте також: Національний прагматизм, або Декілька уроків від полковника Коновальця

Москва організувала декілька замахів на життя одного з провідних ідеологів українського націоналізму. 23 травня 1938 року у Роттердамі Євген Коновалець загинув від замаскованої вибухівки. Похований на цвинтарі Кросвейк.

Loading...

Інтерв'ю

Віктор Рог: За Україну йде великий бій

Головний редактор всеукраїнського тижневика «Шлях Перемоги», публіцист, автор книг і численних публікацій з ідеології українського...

21-03-2019 Інтерв'ю

Юрій Шухевич: «Ніхто не зміг сплутати йому гри»

Про військове зростання воєначальників УПА, зокрема Головного командира УПА генерал-хорунжого Романа Шухевича – центральної фігури...

05-03-2019 Інтерв'ю

Юрій Менцинський: «Багатолітня боротьба українців увінчається успіхом»

Його доля характерна для сотень тисяч українців, родини яких, рятуючись від московських «визволителів», змушені були...

21-01-2019 Інтерв'ю

Веб-дизайн