Четвер, 14 червня 2018 14:59

Перший Голова ОУН

УІС
Перший Голова ОУН

14 червня 1891 року у Зашкові на Львівщині у вчительській родині народився Євген Коновалець – полковник Армії Української Народної Республіки, командант Української військової організації, очільник Проводу українських націоналістів, відтак перший Голова Організації українських націоналістів.

Із студентських років брав активну участь у громадсько-політичному житті Львова. Згодом, Перша світова війна, московський полон. Брав участь у формуванні Куреня Січових Стрільців, очолював його. У 1918-1919 роках командував Січовими Стрільцями у боях супроти большевицьких та денікінських військ.

Після поразки Української революції 1917-1921 років шукав нові шляхи боротьби за Українську незалежність. Стояв біля витоків УВО, відтак ОУН.

Читайте також: Національний прагматизм, або Декілька уроків від полковника Коновальця

Москва організувала декілька замахів на життя одного з провідних ідеологів українського націоналізму. 23 травня 1938 року у Роттердамі Євген Коновалець загинув від замаскованої вибухівки. Похований на цвинтарі Кросвейк.

Loading...

Інтерв'ю

Павло Садоха: «Португальці незалежно від політичних уподобань усі націоналісти. Нам варто на те рівнятися»

На залитій сонцем лісабонській вулиці майорить величезний синьо-жовтий стяг – українці проводять чергову акцію проти...

06-09-2018 Інтерв'ю

Сергій Кузан: «Ми повинні пережити момент становлення нації, а потім можна говорити про мультикультуралізм»

«Тиждень» поспілкувався з волонтером, заступником голови ГО «Вільні люди» Сергієм Кузаном про здорове патріотичне виховання...

05-09-2018 Інтерв'ю

Веб-дизайн