Понеділок, 16 липня 2018 16:46

Козацькому роду нема переводу!

УІС
Козацькому роду нема переводу!

15 липня святковою ходою Хрещатиком та урочистим засіданням джур у Верховній Раді України завершився Х Всеукраїнський етап Всеукраїнської дитячо-юнацької військово-патріотичної гри «Сокіл»(«Джура»).

Участь у завершальних заходах народних депутатів Миколи Величковича і Артюшенка Ігора, а також Міністра освіти і науки України Лілії Гриневич ствердили, що гра «Джура» є загальнодержавного значення чудовою формою роботи з учнівською молоддю. Ця гра, будучи одним з елементів системи національно-патріотичного виховання, є одним з чинників національної безпеки України.

Гра «Джура» – це системна форма позакласної роботи з учнями щодо патріотичного виховання молоді.

«Ця гра виховує справжніх патріотів української держави, людей, які пишаються бути українцями, які пишаються державним прапором, Тризубом, гімном. Підлітки, які пройшли через цю гру – майбутня еліта нашої держави. А національно-патріотичне виховання молоді – запорука стабільності і процвітання України», – зазначив депутат Ігор Артюшенко.

«Джура», народившись в 2003 році у вигляді певних організаційних документів, свою переможну ходу розпочала у 2008 році з ініціативи Центру Національного Відродження. Цьому сприяла активна участь в процесі її впровадження та поширення громадських організацій: виховних, молодіжних, козацьких тощо, зокрема Спілки Української Молоді, ГО «Українська справа», Молодіжного Націоналістичного Конгресу, Пласту та інших.

10 років спільної праці над «Джурою» державних установ і відомств, комунальних закладів з волонтерами від громадськості показали здатність українців всього світу об’єднатися навколо спільної української справи – плекання генерації нових українців, здатних розбудовувати Українську Самостійну Соборну Державу. Десять років засвідчили, що українці надаються до спільної довготривалої державотворчої праці.

Символічно, що на початку розбудови «Джури» дуже важливою виявилась допомога української діаспори, зорганізована різними теренами з ініціативи ОУН (бандерівців).

Цього року жертовна допомога українців терену Канади, зорганізована фундацією «Будучність» для підтримки Всеукраїнського етапу в Переяславі, виявилась дуже своєчасною і сприяла не тільки успішному таборуванню на Дніпрі, але й забезпечила організацію якісного інформаційного супроводу діяльності джур під час заходів та організації процесу виявлення та відзначення найкращих організаторів і учасників гри «Джура» за десять років.

Своїм внеском друзі з діаспори створили добрі передумови для належного відзначення найкращих у справі національно-патріотичного виховання юнацтва під час Четвертого Форуму українських справ «Ми – Українці!», який планується провести 30 листопада – 2 грудня цього року в Києві.

Loading...

Інтерв'ю

Стефан Романів: Терор, який був у 1932 році, і терор, що сьогодні на окупованих територіях, мають одну мету – винищення

Минулого тижня у Києві відбувся XI Світовий Конгрес Українців – ініціативи, що координує роботу 20-мільйонної...

10-12-2018 Інтерв'ю

Леонтій Шипілов: «Вибори в умовах війни: маємо бути у всеозброєнні»

  Понад місяць працює нова Центральна виборча комісія, обрана 20 вересня. Присягу прийняли 5 жовтня. Українська...

18-11-2018 Інтерв'ю

Forum TV. Інтерв'ю з Сергієм Кузаном

Інтерв'ю Кузана Сергія - заступника Керівника Проводу Вільні Люди, координатора Національна ініціатива "Стоп Реванш" для канадського Forum TV. 

01-11-2018 Інтерв'ю

Публікації

Веб-дизайн