Понеділок, 16 липня 2018 16:46

Козацькому роду нема переводу!

УІС
Козацькому роду нема переводу!

15 липня святковою ходою Хрещатиком та урочистим засіданням джур у Верховній Раді України завершився Х Всеукраїнський етап Всеукраїнської дитячо-юнацької військово-патріотичної гри «Сокіл»(«Джура»).

Участь у завершальних заходах народних депутатів Миколи Величковича і Артюшенка Ігора, а також Міністра освіти і науки України Лілії Гриневич ствердили, що гра «Джура» є загальнодержавного значення чудовою формою роботи з учнівською молоддю. Ця гра, будучи одним з елементів системи національно-патріотичного виховання, є одним з чинників національної безпеки України.

Гра «Джура» – це системна форма позакласної роботи з учнями щодо патріотичного виховання молоді.

«Ця гра виховує справжніх патріотів української держави, людей, які пишаються бути українцями, які пишаються державним прапором, Тризубом, гімном. Підлітки, які пройшли через цю гру – майбутня еліта нашої держави. А національно-патріотичне виховання молоді – запорука стабільності і процвітання України», – зазначив депутат Ігор Артюшенко.

«Джура», народившись в 2003 році у вигляді певних організаційних документів, свою переможну ходу розпочала у 2008 році з ініціативи Центру Національного Відродження. Цьому сприяла активна участь в процесі її впровадження та поширення громадських організацій: виховних, молодіжних, козацьких тощо, зокрема Спілки Української Молоді, ГО «Українська справа», Молодіжного Націоналістичного Конгресу, Пласту та інших.

10 років спільної праці над «Джурою» державних установ і відомств, комунальних закладів з волонтерами від громадськості показали здатність українців всього світу об’єднатися навколо спільної української справи – плекання генерації нових українців, здатних розбудовувати Українську Самостійну Соборну Державу. Десять років засвідчили, що українці надаються до спільної довготривалої державотворчої праці.

Символічно, що на початку розбудови «Джури» дуже важливою виявилась допомога української діаспори, зорганізована різними теренами з ініціативи ОУН (бандерівців).

Цього року жертовна допомога українців терену Канади, зорганізована фундацією «Будучність» для підтримки Всеукраїнського етапу в Переяславі, виявилась дуже своєчасною і сприяла не тільки успішному таборуванню на Дніпрі, але й забезпечила організацію якісного інформаційного супроводу діяльності джур під час заходів та організації процесу виявлення та відзначення найкращих організаторів і учасників гри «Джура» за десять років.

Своїм внеском друзі з діаспори створили добрі передумови для належного відзначення найкращих у справі національно-патріотичного виховання юнацтва під час Четвертого Форуму українських справ «Ми – Українці!», який планується провести 30 листопада – 2 грудня цього року в Києві.

Loading...

Інтерв'ю

Віктор Рог: За Україну йде великий бій

Головний редактор всеукраїнського тижневика «Шлях Перемоги», публіцист, автор книг і численних публікацій з ідеології українського...

21-03-2019 Інтерв'ю

Юрій Шухевич: «Ніхто не зміг сплутати йому гри»

Про військове зростання воєначальників УПА, зокрема Головного командира УПА генерал-хорунжого Романа Шухевича – центральної фігури...

05-03-2019 Інтерв'ю

Юрій Менцинський: «Багатолітня боротьба українців увінчається успіхом»

Його доля характерна для сотень тисяч українців, родини яких, рятуючись від московських «визволителів», змушені були...

21-01-2019 Інтерв'ю

Веб-дизайн