Середа, 26 вересня 2018 16:01

“Огонь запеклих не пече!”

Григорій Жибак, УІС
“Огонь запеклих не пече!”

Микола Міхновський… Ідеолог українського націоналізму. Стояв біля його витоків. На зорі Українського державотворення. Політичний і громадський діяч. Адвокат. Публіцист. Жив і горів Україною. Для України. Майже сто років від загадкової смерті, а вороги далі бояться його і чинять підлу наругу. Тепер над його Пам’яттю.

Українська Інформаційна Служба звернулася до Романа Коваля, відомого громадського діяча, письменника, краєзнавця, президента Історичного клубу «Холодний Яр», ініціатора відновлення пам’ятника Миколі Міхновському.  Днями вандали знову пошкодили монумент. Удруге.

«Понад два роки, з часу першого дикого чину ворогів, пам’ятник був обезголовлений. І нікому не було до цього діла! Ані Президенту, ані Комітету Верховної Ради України з питань культури і духовності. Не згадали Міхновського і, вшановуючи на державному рівні 100-річчя Української революції.

Завдяки небайдужим патріотам ми відновили могилу. Кам’яне погруддя витесав знаний скульптор Дмитро Бур’ян, який також увіковічнив Михайла Гаврилка, Степана Бандеру, Юрія Горліса-Горського. Початком вересня, за участі представників українських громадсько-політичних сил, під спів кобзаря Тараса Силенка, ми знову відкрили монумент.

Тепер маємо новий злочин. На Байковому кладовищі заподіяне зло першими помітили вчителька та учні однієї із шкіл на Київщині, які приїхали вклонитися Міхновському.  Але, якщо спершу йшлося про мародерство (полювання на дорогоцінний метал), то цей злочин проти української культури, здійснений ідейними ворогами Української держави, яких нині називають сепаратистами. То, може, на цю справу зверне увагу і Служба безпеки України?

42315329 2390582941160819 4140956657892982784 o

Та хочу нагадати слова Тараса Шевченка: «Огонь запеклих не пече!». Вже у жовтні маємо за мету відновити пам’ятник Миколі Міхновському. Ймовірно, ще цього року видамо книжку про автора «Самостійної України» та проекту Конституції. Прагнемо, аби перейменували на його честь одну із вулиць Борисполя. Нехай його ідеї входять у серця нашого покоління!

“Одна, єдина, неподільна, вільна, самостійна Україна від гір Карпатських аж по Кавказькі”!

Боротьба триває!»,– наголосив Роман Коваль.

Loading...

Інтерв'ю

Павло Садоха: «Португальці незалежно від політичних уподобань усі націоналісти. Нам варто на те рівнятися»

На залитій сонцем лісабонській вулиці майорить величезний синьо-жовтий стяг – українці проводять чергову акцію проти...

06-09-2018 Інтерв'ю

Сергій Кузан: «Ми повинні пережити момент становлення нації, а потім можна говорити про мультикультуралізм»

«Тиждень» поспілкувався з волонтером, заступником голови ГО «Вільні люди» Сергієм Кузаном про здорове патріотичне виховання...

05-09-2018 Інтерв'ю

Веб-дизайн