Четвер, 04 жовтня 2018 15:36

В Унежі запалала «Повстанська Ватра». Фото

Машевська Анастасія, МНК
В Унежі запалала «Повстанська Ватра». Фото

В Унежі, що на Івано-Франківщині, згуртувалося більше півсотні молодих патріотів своєї Держави. На таборування приїхали дівчата та хлопців з різних куточків України, від Львова до Алчевська, та українці з-за кордону. Цьогоріч учасниками також стали представники української громади, наші партнери з ООЧСУ (США).

Уніж – це місце для спілкування та спільної праці людей різних інтересів та професійної спрямованості, яких об’єднує бажання побудувати сильну та міцну Україну.

— Кузня Уніж – особливе місце. Не передати словами усю цю атмосферу, але тут хочеться запам’ятовувати кожне слово лекторів, хочеться з цими людьми будувати майбутню Україну. Тут гартуються справжні кадри, майбутні провідники української нації – розповідає учасник табору, Стас.

Цього року програма табору зазнала чимало нововведень у порівнянні з минулими таборами, проте організаторам вдалося зберегти таборові звичаї та традиції.

Основна тематика цьогорічного табору — власна відповідальність та протидія у гібридній війні з Росією. Основне завдання організаторів та лекторів — це пояснити усі аспекти прихованої війни з країною-агресором та навчити учасників бути відповідальними за свої дії й протистояти впливам Кремля, у всіх аспектах їх діяльності. Перш за все, головною метою для команди організаторів було згуртувати молодь з різних регіонів та надихнути працювати однією командою у своєму місті й надалі. Тому рої формувалися за територіальним принципом. Або ж певна громадська організація могла сформувати свою команду та зберігати ідентичність протягом табору. Цьогоріч найбільше учасників приїхало з Тернопільського регіону.

Головною особливістю «Повстанської Ватри» став вільний вибір елементів програми для кожного учасника. Більшість етапів програми відбувались паралельно. Тож молодь мала можливість обрати теми гутірок, види волонтерської діяльності чи спортивних змагань, що найбільш цікаві кожному.

— Табір «Повстанська Ватра» має на меті згуртувати активну молодь із всієї України, щоб познайомитись та об'єднати сили заради спільної дії. Зараз, коли у нашій країні триває війна, ворог – нещадний, він атакує із всіх сфер: інформаційної, культурної, військової, політичної. Наше завдання – виховувати майбутніх провідників української нації: безкорисливих, чесних та відданих Україні, тих хто зможе протистояти ворогу в майбутньому та зберегти суверенітет нашої Держави» – розповідає Павло Дацків, комендант табору.

— У сучасному світі перед людиною постає чимало можливостей і пропозицій. Часто молодому поколінню складно зробити правильний вибір, не вагаючись. Програма табору сформована таким чином, що людина повинна чітко для себе окреслювати свої бажання та прагнення, й робити вибір свідомо, зважуючи усі оточуючі чинники.

На наших таборах ми говоримо таке твердження, що табір – це тренажер суспільства, яким ми хочемо бачити Україну. Цей табір став хорошим прикладом цього вислову: ніхто не байдикував, усі працювали, щоб зробити таборові умови комфортними для себе та своїх друзів — ділиться враженнями бунчужний табору Іван Брацюнь.

Місце проведення – «Кузню Уніж» організатори обрали не просто так, адже це місце є давньою традицією у вихованні патріотичної молоді. Саме там, на березі річки Дністер, відбувався табір «Повстанська Ватра» у 2011-2013.

Дякуємо за сприяння та підтримку нашого заходу Агрохолдингу «Мрія», Лізі Українців Канади та старшим членам МНК.

Loading...

Інтерв'ю

Віктор Рог: За Україну йде великий бій

Головний редактор всеукраїнського тижневика «Шлях Перемоги», публіцист, автор книг і численних публікацій з ідеології українського...

21-03-2019 Інтерв'ю

Юрій Шухевич: «Ніхто не зміг сплутати йому гри»

Про військове зростання воєначальників УПА, зокрема Головного командира УПА генерал-хорунжого Романа Шухевича – центральної фігури...

05-03-2019 Інтерв'ю

Юрій Менцинський: «Багатолітня боротьба українців увінчається успіхом»

Його доля характерна для сотень тисяч українців, родини яких, рятуючись від московських «визволителів», змушені були...

21-01-2019 Інтерв'ю

Веб-дизайн