П'ятниця, 19 жовтня 2018 17:30

Курс Вільних Людей: Наша мета — виховання нової генерації дієвих патріотів

Паламар Христина, МНК
Курс Вільних Людей: Наша мета — виховання нової генерації дієвих патріотів

В кожному ідеологічному чи політичному русі найважливішу роль відіграють два чинники: ідея і людина. Провідні ідеї і світоглядові засади в ідеологічному русі та керівні програмові постанови в політичному — творять «душу», істоту, внутрішній зміст руху. Люди, які визнають, поширюють і здійснюють ідеї та програму і з тією метою беруть активну участь в русі, — творять його живий, діючий організм.

Степан Бандера

Освіта формує людину. Аби досягти успіху, країною повинні керувати не лише відважні та сильні, а й освічені громадяни. На превеликий жаль, система освіти в нашій державі роками залишалася старою, прогнилою радянською та аж ніяк не проукраїнськи спрямованою.

«Коли до влади прийшов Янукович, ми вирішили, що треба йти в опозицію й створювати паралельну виховну систему з розрахунком на те, що молодь підросте, отримає знання й навички та зможе будувати нову державу» — розповідає Сергій Кузан.

Так у 2015 році виникає проект «Курс Вільних Людей» — цикл заходів неформальної освіти для молодих людей, що прагнуть бути громадсько активними, творити зміни свого оточення та шукають для цього побратимів однодумців та нових знань. У 2018 році проект удосконалює своє концепцію, й відбувається у три етапи: «неЛекції», табори та семінари по всій Україні.

З квітня цього року відкриті «НеЛекції» для усіх охочих відбулись у 5 містах України. Основними темами цих заходів були історія та державництво. Одним із основних лекторів на «НеЛекціях», який розповідав про націоналістичні визвольні змагання був Святослав Липовецький, СУМівець, історик та дослідник, відомий книгою «ОУН (бандерівці): фрагменти діяльності та боротьби». Слухачі мали змогу дізнатися багато фактів про ОУН та УПА, які від нас приховували, почути невідомі історії, але й порівняти їх із сучасністю, що є не менш важливою метою заходу.

Наступний етап цього проекту — наметові табори, метою яких вже є не лише інтелектуальне навантаження, а поєднання його із фізичним та моральним. Учасники вчаться дисципліни, витримки та дій в критичних ситуаціях. Життя в наметах та насичена програма, яка спрямована на максимальний вихід людини із зони комфорту триває як вдень, так і вночі, сприяє вишколенню характеру та духу. Загалом близько півтисячі юнаків та дівчат у 5 областях зголосилися стати таборовиками цього літа.

А з вересня розпочався заключний етап «Курсу Вільних Людей» — навчальні семінари для молоді, що відбулись у Сумах, Харкові, Львові та Івано-Франківську й Тернополі, та відбудуться у Дніпрі та Києві. Такі заходи доводять, що поділ України на Східну та Західну є абсолютно штучними, адже всюди є патріотична молодь — юні націоналісти, що відкриті до сприйняття нових знань та інструментів, як в сучасній ситуації здійснювати розбудову України та боротьбу за нашу державність.

В наш час можна почути багато розмов про те, на що потрібно орієнтуватися в сучасному світі, які риси повинні бути притаманні справжньому керівнику держави. Ми усвідомлюємо, що відповіді на ці запитання уже давно написані на сторінках праць ідеологів українського націоналізму. Саме тому домашнім завданням для усіх учасників було обов'язкове завдання перед семінаром — прочитання праць Миколи Міхновського та Дмитра Донцова, які учасники безпосередньо обговорюють під час семінарів.

Надзвичайно важливою у житті кожної людини є історія її держави. Так вже склалося, що історію України протягом століть переписували, трактували так, як було вигідно радянській владі. Розуміючи це, ми завжди на наших заходах ставимо на неї великий акцент, адже історія є могутньою зброєю, вона тримає в собі досвід наших попередників та може дати відповіді не лише на загадки минулого, але й майбутнього.

Loading...

Інтерв'ю

Соломія Фаріон: «Ми виховуємо молодь через дію»

Очільниця Молодіжного Націоналістичного Конгресу про співпрацю з центральними та місцевими органами влади, вплив на молодіжну...

03-09-2020 Інтерв'ю

Олександр Сич: Держава занурюється у безсистемне шарпання і втрачає свою ідентичність

Нині відбувається дезорганізація, порушення фундаментальних основ державного життя. Президент Зеленський світоглядно вихований у ментальному лоні...

03-06-2020 Інтерв'ю

Ігор Артюшенко: «Влада бачить загрозу для себе серед проукраїнського середовища, в українській пісні, культурі та мові»

– Минув рік після перемоги Володимира Зеленського на виборах. Одне з побоювань часів виборчих перегонів...

02-06-2020 Інтерв'ю

Публікації

Веб-дизайн