Понеділок, 03 грудня 2018 15:23

Молодь єднається задля майбутнього

Молодь єднається задля майбутнього

30 листопада під час щорічного Форуму українських патріотичних справ «Ми – Українці!» 6 найбільших загальнонаціональних мереж молодіжних організацій та Асоціація молодіжних центрів України офіційно підписали меморандум щодо створення у Києві Молодіжного центру громадянської освіти на базі Українського державного центру національно-патріотичного виховання, краєзнавства і туризму учнівської молоді. Меморандум підписали Міністерство освіти і науки України з однієї сторони та 7 всеукраїнських громадських організацій та спілок з іншої:

— «Віримо, що спільно нам вдасться створити простір, який буде безкоштовним для молодіжних лідерів та активістів, де кожна непартійна всеукраїнська молодіжна громадська організація, яка дотримується українських державницьких цінностей, зможе знайти підтримку і можливості для саморозвитку. Для нас всіх це гарна нагода скоординувати свої зусилля для виховання та розвитку молоді як свідомих та активних громадян України. Це те, що є сьогодні на потребу», – говорить Соломія Фаріон, Голова Молодіжного Націоналістичного Конгресу.

МЕМОРАНДУМ

ПРО СТВОРЕННЯ МОЛОДІЖНОГО ЦЕНТРУ

ГРОМАДЯНСЬКОЇ ОСВІТИ

Ми, представники Міністерства освіти і науки України, як засновника Українського державного центру національно-патріотичного виховання, краєзнавства і туризму учнівської молоді та найбільших мереж всеукраїнських молодіжних організацій, з метою створити в столиці України Молодіжний центр громадянської освіти – простір, який буде безкоштовним для молодіжних лідерів та активістів, де кожна непартійна всеукраїнська молодіжна громадська організація, яка дотримується українських державницьких цінностей, зможе знайти підтримку і можливості для саморозвитку, уклали цей Меморандум.

Ми усвідомлюємо, що сьогодні лише 1-2 % української молоді є членами молодіжних організацій. У той час, як середній показник членства молоді в громадських організаціях у Європейському Союзі становить 50% від загального числа молоді. Свідомі того, що саме практика громадянського життя молоді в Європі є головною причиною та запорукою успішного життя, до якого ми прагнемо.

Ми впевнені, що лише спільними зусиллями і власною активністю зможемо закласти підвалини для формування в Україні справжнього громадянського суспільства, у якому щонайменше кожна друга молода людина буде не просто активною у бодай одній громадській організації чи ініціативі, а й стане відповідальним громадянином омріяної століттями вільної Української держави.

Ми віримо, що в Україні молодь є головною цінністю суспільства, що наша держава нарешті почне реалізовувати основне своє призначення – забезпечення якісного життя для усіх громадян країни, зокрема для молоді. Тому нове покоління може і має отримувати всебічну підтримку своїх ініціатив та розвиток своїх можливостей.

Важливо, що головним партнером у цій ініціативі є Міністерство освіти і науки України, в особі Українського державного центру національно-патріотичного виховання, краєзнавства і туризму учнівської молоді, на базі якого створюється Молодіжний центр громадянської освіти. Таким чином започатковується нова модель державно-громадського партнерства: взаємовигідної співпраці, в якій держава надає молодіжним організаціям – засновницям центру – простір (з комунальними видатками включно), а громадські об’єднання в цьому просторі організовують та забезпечують максимальне включення української молоді в життя суспільства через неформальну і громадянську освіту.

Міністерство освіти та науки України

Асоціація молодіжних центрів України

Молодіжний Націоналістичний Конгрес

Національний Альянс

ПЛАСТ – Національна скаутська організація України

Спілка Української Молоді в Україні

Українська асоціація студентів

Фундація Регіональних Ініціатив

 

Loading...

Інтерв'ю

Юрій Менцинський: «Багатолітня боротьба українців увінчається успіхом»

Його доля характерна для сотень тисяч українців, родини яких, рятуючись від московських «визволителів», змушені були...

21-01-2019 Інтерв'ю

Стефан Романів: Терор, який був у 1932 році, і терор, що сьогодні на окупованих територіях, мають одну мету – винищення

Минулого тижня у Києві відбувся XI Світовий Конгрес Українців – ініціативи, що координує роботу 20-мільйонної...

10-12-2018 Інтерв'ю

Леонтій Шипілов: «Вибори в умовах війни: маємо бути у всеозброєнні»

  Понад місяць працює нова Центральна виборча комісія, обрана 20 вересня. Присягу прийняли 5 жовтня. Українська...

18-11-2018 Інтерв'ю

Публікації

Веб-дизайн