Четвер, 24 січня 2019 15:40

У столиці вшанували Дмитра Донцова

Григорій Жибак, УІС
У столиці вшанували Дмитра Донцова

Сьогодні у Києві, на фасаді будинку УНІА «Укрінформ», під виконання національного Славня України, відкрили меморіальну дошку публіцисту, філософу та політичному діячеві, ідеологу українського націоналізму Дмитру Донцову.

Захід відбувався за участі відомих громадсько-політичних діячів, активістів, представників ЗМІ. Українській Інформаційній Службі директор УНІА «Укрінформ» Олександр Харченко сказав, що очолюване ним відомство є історичним попередником Українського Державного Телеграфного Агентства, керівником якого був Дмитро Донцов. Саме тому першу у Києві дошку йому відкрили на цьому місці.

Перед присутніми виступили ініціатор та організатор відкриття дошки депутат Київради Юрій Сиротюк, заступник голови Українського інституту національної пам’яті Володимир Тиліщак, народний депутат Андрій Іллєнко, громадські діячі Богдан Червак та Павло Подобєд, доктор філологічних наук Сергій Квіт.

Професор Сергій Квіт, відомий дослідник життя і творчості Донцова, розповів про многогранність таланту, неабиякий публіцистичний хист та працьовитість Донцова. Усім, хто прагне більш глибоко пізнати цю непересічну особистість літературознавець порадив розпочинати із праці «Рік 1918. Київ». Мовляв, тоді у столиці Донцов мав багато зустрічей із відомими людьми. Саме спілкування з ними висвітлює його унікальність. Зокрема, на закид Мануїльського, що він розумний чоловік і дотепер не з большевиками, Донцов апелював: «Саме тому, що розумний, я не з большевиками».

Головний редактор часопису ОУН «Шлях Перемоги» Віктор Рог згадав, як твори Донцова поверталися в Україну і який формуючий і унапрямлюючий вплив справили на початку 90-х на молоде покоління патріотів, більш детально зупинився на засадничих основах донцовського вчення та головних виданнях про Дмитра Донцова, які побачили світ у діаспорі та в Україні.

На конференції дружніми оплесками зустріли Народного артиста України Тараса Компаніченка. Він наголосив, що врешті ми дочекалися визнання відомого ідеолога та політичного діяча. Окремі його пошановувачі, дослідники були завжди. Тепер же він вшанований і меморіальною пам’яткою в центрі столиці.

Насамкінець дійства Тарас Компаніченко виконав пісні, присвячені періоду Української Революції, Соборності українських земель, звитягам козаків та Січових Стрільців.

Loading...

Інтерв'ю

Віктор Рог: За Україну йде великий бій

Головний редактор всеукраїнського тижневика «Шлях Перемоги», публіцист, автор книг і численних публікацій з ідеології українського...

21-03-2019 Інтерв'ю

Юрій Шухевич: «Ніхто не зміг сплутати йому гри»

Про військове зростання воєначальників УПА, зокрема Головного командира УПА генерал-хорунжого Романа Шухевича – центральної фігури...

05-03-2019 Інтерв'ю

Юрій Менцинський: «Багатолітня боротьба українців увінчається успіхом»

Його доля характерна для сотень тисяч українців, родини яких, рятуючись від московських «визволителів», змушені були...

21-01-2019 Інтерв'ю

Веб-дизайн