Понеділок, 04 лютого 2019 18:50

Зв’язковій командира УПА – 95

Стефан Романів, Голова ОУН (б)
Зв’язковій командира УПА – 95

4 лютого виповнилося 95 років з дня народження Одарки Гусяк («Нуся», «Чорна»), підпільниці ОУН, зв’язкової легендарного командира УПА Романа Шухевича.

Народилася у Трускавці в родині Юрія і Марії Гусяк. Закінчила українську народну школу, вступила в ОУН в 1939 році.

Арештована 4 березня 1950 року. До суду містилася під арештом в Тюрмі на Лонцького у Львові, через рік була доставлена до Києва. Засуджена за статтею 54.1 (пункт «а») КК УССР «Зрада Батьківщині» до 25 років в’язниці. Покарання відбувала в тюрмах Верхньоуральська і Володимира, а потім у селі Барашево (Мордовія). У березні 1975 року звільнена з умовою неповернення на Західну Україну.

З 1975 по 1995 роки Дарія Гусяк проживала в Волочиську (Хмельницька область) спільно з Катериною Зарицькою «Монетою», яка також була засуджена за участь в ОУН. У кінці 80-х входить до Крайового Проводу ОУН (б), очолюваного Зеновієм Красівським, пізніше очолює Лігу Українських Жінок.

У 1995 році Гусяк переїхала до Львова, де проживає і донині, беручи участь в політичному житті. Нагороджена Орденом Лева (нагородою міста Львова) і Орденом княгині Ольги III ступеня.

Провід і членство ОУН (б) щиро вітають подругу Одарку з ювілеєм, дякуємо за життєвий подвиг і бажаємо здоров’я та многоліття.

Loading...

Інтерв'ю

Віктор Рог: За Україну йде великий бій

Головний редактор всеукраїнського тижневика «Шлях Перемоги», публіцист, автор книг і численних публікацій з ідеології українського...

21-03-2019 Інтерв'ю

Юрій Шухевич: «Ніхто не зміг сплутати йому гри»

Про військове зростання воєначальників УПА, зокрема Головного командира УПА генерал-хорунжого Романа Шухевича – центральної фігури...

05-03-2019 Інтерв'ю

Юрій Менцинський: «Багатолітня боротьба українців увінчається успіхом»

Його доля характерна для сотень тисяч українців, родини яких, рятуючись від московських «визволителів», змушені були...

21-01-2019 Інтерв'ю

Веб-дизайн