Понеділок, 11 лютого 2019 16:02

До ювілею Степана Бандери відбулася наукова конференція

УІС
До ювілею Степана Бандери відбулася наукова конференція

30 січня в Історико-меморіальному музеї Степана Бандери (с. Старий Угринів Калуського району Івано-Франківської області) відбулася Всеукраїнська наукова конференція «Український національно-визвольний рух у ХХ столітті: проблеми, досвід, уроки», присвячена 110-річчю від дня народження Провідника ОУН Степана Бандери та 90-річчю з часу створення Організації Українських Націоналістів.

Організаторами виступили Івано-Франківський обласний музей визвольної боротьби імені Степана Бандери та Факультет історії, політології і міжнародних відносин Прикарпатського національного університету імені Василя Стефаника. В роботі конференції взяли участь провідні українські вчені з різних куточків України. Робота конференції здійснювалася за такими напрямками: український національно-визвольний рух ХХ століття в міжнародному вимірі; громадсько-політична і державотворча діяльність Степана Бандери; Степан Бандера і збройна боротьба за незалежність України; життя і діяльність Степана Бандери в джерелах та історіографії; Степан Бандера у свідченнях очевидців і спогадах сучасників; родина Бандери в громадсько-політичному, духовному і культурному житті України; вшанування пам’яті Степана Бандери в Україні й за кордоном.

Загалом для учасників конференції було представлено 40 доповідей. За підсумками роботи конференції планується видання збірника матеріалів.

Loading...

Інтерв'ю

Олександр Добровольський: «Нам треба донести не просто правдиві історичні факти, а парадигму боротьби»

Про невідомі факти з діяльності національно-визвольного руху на Донбасі у ХХ столітті «Тижню» розповів історик...

15-05-2020 Інтерв'ю

«Держава від першого села»: як ОУН готувалася до Другої світової війни

80 років тому, навесні 1940 року Друга світова війна тільки набирала обертів.

20-04-2020 Інтерв'ю

Ігор Артюшенко: «Три виклики для Зеленського: коронавірус, Коломойський, Кремль»

Про стан в державі, актуальні українські проблеми, їх причини і шляхи можливого вирішення говоримо з...

22-03-2020 Інтерв'ю

Веб-дизайн