Неділя, 10 березня 2019 12:43

«Многая літа!» бандерівській газеті

Леонтій Носенко
«Многая літа!» бандерівській газеті

У Києві, на урочистій учті до 65-річчя часопису ОУН, зібралися три редактори славетного «Шляху Перемоги» Андрій Гайдамаха, Марія Базелюк, Віктор Рог, численні автори, читачі, працівники редакції та адміністрації, жертводавці, шанувальники бандерівського тижневика. Ділилися спогадами, вітали, бажали.

«Многая літа» офіціозу ОУН бажали лідер Конгресу Українських Націоналістів Степан Брацюнь, кандидат юридичних наук Леонтій Шипілов, депутат Київради Юрій Сиротюк, кандидат історичних наук Богдан Галайко, директор Центру краєзнавства, туризму та національно патріотичного виховання Сергій Неділько, журналіст Ростислав Мартинюк, заступник голови Інституту національної пам’яті Володимир Тиліщак та інші гості.

«Одна газета на всіх бандерівців світу, для людей Ідеї і Чину, лицарів Честі.

Дуже дякую, друзі, за те, що ви такі є.

Я тримаюся тієї ж думки, яку висловив на шпальтах «Шляху Перемоги» іще в далекому 1996 році: «Якщо на Україну насунуться чорні хмари, то ми відкладемо «Тору», «Біблію», «Коран» – і нашою настільною книгою буде «Українська партизанка».

Читаю саме ту газету, яку робив Степан Бандера», – сказав у вітальному слові Ельхан Нурієв.

1954 року, в критичні моменти відходу «двійкарів», ОУН Степана Бандери заснувала повноформатний тижневик «Шлях Перемоги». Загальнополітичний. Передплатити який мали за обов’язок три покоління націоналістів на 5 континентах.

Саме ця газета з року в рік повторювала одне: «Війна України з Московщиною НЕЗВОРОТНЯ!». У тому числі «Шлях Перемоги» про це писав усі 23 роки роботи в Києві та Львові. Але досі навіть серед генералів розпачають: «Хто ж знав, що Москва нападе на Україну??»

Отак! Хто ж знав...

Славетні й часто невідомі для нас імена: Ярослав Бенцаль, Данило Чайковський, Дмитро Штикало, Степан Ленкавський, Володимир Косик, Степан Галамай, Анатоль Бедрій, Степан Галамай, Андрій Гайдамаха, Іван Кашуба, Андрій Васькович, Володимир Панчук, Володимир Леник, Ярослав Сватко, Марія Базелюк і, нарешті, Віктор Рог – це все головні редактори бандерівського часопису «Шлях Перемоги». А ще ж адміністратори, кольпортери, кореспонденти…

Бандерівський pen-клуб. На-незабудь. Серед його членів і сам Степан Бандера. Революціонер і журналіст.

65 років антиколоніальної боротьби. Справжня українська журналістика. Тільки український інтерес – нічого більше.

Вітаємо!

 

Вітаю редакцію газети «Шлях Перемоги» з 65-річним ювілеєм.

Мені це особливо приємно зробити, оскільки у 1990-х роках я був одним з ваших співробітників. Ваша історія – це також історія боротьби українців за свою державну незалежність. Ваш внесок є надзвичайно великим. Гасло «Київ проти Москви!», що колись вміщувалося у «Шляху Перемоги», сьогодні набуло нового змісту. Тепер воно символізує не лише боротьбу поневоленої нації проти окупантів, але також окреслює цивілізаційне протистояння України, як частини Західного світу, та Росії – імперії зла, заздрощів і ненависті.

При нагоді хочу згадати добрим словом усіх організаторів, жертводавців, головних редакторів, співробітників, дописувачів і читачів «Шляху Перемоги». Багато пройдено цим шляхом – і багато ще попереду.

З щирою повагою Сергій Квіт,

Голова Національного агентства із забезпечення якості вищої освіти.

 

Довгих літ творчої праці!

Пам’ять про Визвольні змагання зберігають не так багато газет в Україні. А впродовж 65 років, то, очевидно, жодна, – окрім «Шляху Перемоги».

Бажаю ще багато-багато літ плекати пам’ять про шляхетних лицарів наших та їхні діяння. І в добу ОУН-УПА, і в добу УНР, і в інші епохи, коли наші хоробрі прадіди підняли зброю на ворога-окупанта і з любов’ю до України нищили їх.

Бажаю працівникам редакції «Шляху Перемоги» дбайливо ставитися до архіву видання, адже нариси про Визвольну війну, біографії козаків-націоналістів, їхні світлі лики – це найцінніше надбання нашого народу, його слава і честь!

З побажанням довгих літ творчої праці.

Роман КОВАЛЬ, редактор газети «Незборима нація»

 

Ціле покоління – 65 років, часопис «Шлях Перемоги» завжди поруч з тими, хто обирає нелегкий шлях бути вільною людиною. Продовжувати шлях борців за ідею права нації керувати своєю історією.

Бути поруч через слово і справу з тими, хто творив і творить «Шлях Перемоги» велика честь і велика відповідальність!

Слава Україні!

Павло Садоха, Спілка українців у Португалії

 

Щиро вітаємо бандерівський «Шлях Перемоги» з його першим 65-літтям!

«Шлях Перемоги» транслює пам’ять про шляхетних лицарів наших та їхні діяння.

«Шлях Перемоги» далі розширює горизонти своєї діяльності, відгукується на актуальні проблеми сьогодення та майстерно доносить їх до сучасного читача, як в Україні, так і за кордоном. Створено електронний архів видання ОУН, який став унікальним джерелом інформації для істориків.

Бажаємо плідної праці, успіху у наповненні інформаційного простору звитягою духу українства.

Тарас Гребеняк, Центр Національного Відродження

Loading...

Інтерв'ю

Ігор Лосєв: «Я думаю, що нашому народові потрібно років 20 хорошої національно-патріотичної диктатури»

Навколо мови ніхто не буде об’єднуватися. З такою заявою виступив президент України Володимир Зеленський.

14-10-2020 Інтерв'ю

Віктор Рог: Революція на Граніті – це перемога над страхом

  30 років тому, з 2 по 17 жовтня 1990 року, в центрі Києва протягом 16...

04-10-2020 Інтерв'ю

Соломія Фаріон: «Ми виховуємо молодь через дію»

Очільниця Молодіжного Націоналістичного Конгресу про співпрацю з центральними та місцевими органами влади, вплив на молодіжну...

03-09-2020 Інтерв'ю

Публікації

Веб-дизайн