Понеділок, 13 травня 2019 17:10

Ті, які перемогли ГУЛАГ

Георгій Лук’янчук
Ті, які перемогли ГУЛАГ

У Києві 8 травня до Дня завершення Другої світової війни у Європі відкрили виставку «Тріумф людини. Мешканці України, які перемогли ГУЛАГ».

Перші концентраційні табори для цивільних осіб в Європі (вперше в світовій практиці!) радянська комуністична влада створила в 1918-1921 роках ще за часів «вождя всіх трудящіхся» Владіміра Лєніна. Виставка розповідає про українців, яких свого часу кинули в радянські концтабори, але вони не лише не перетворилися на «будівників комунізму», а й, зберігши гідність, за допомогою повстань – Норильського, Кенгірського й Воркутинського, – змогли розвалити цю рабовласницьку комуністичну систему.

«Українці складали понад половину в’язнів ГУЛАГу в 1953 році. Проте комуністичний режим не досяг своєї цілі – винищити їх. Українські в’язні були серед тих найактивніших, хто зруйнували імперію ГУЛАГу і всю комуністичну державу», – заявив на відкритті виставки директор Українського інституту національної пам’яті Володимир В’ятрович.

Українці в ГУЛАГу не мали тисяч легіонів для перемоги, вони самі були легіонерами та преторіанцями, однак вірними не імперії, а своїй Батьківщині – Україні. І вони тріумфували, хоч їхня боротьба і розтягнулась на довгих 74 роки, поки існував комуністичний тоталітарний режим та система його концтаборів. Вони тріумфували 24 серпня 1991 року, коли Чорновіл, Лук’яненко та інші політв’язні вносили до зали Верховної Ради український прапор.

Із експозицією можна ознайомитися біля будівлі Головпошти за адресою Хрещатик, 22.

 

Loading...

Інтерв'ю

Олександр Добровольський: «Нам треба донести не просто правдиві історичні факти, а парадигму боротьби»

Про невідомі факти з діяльності національно-визвольного руху на Донбасі у ХХ столітті «Тижню» розповів історик...

15-05-2020 Інтерв'ю

«Держава від першого села»: як ОУН готувалася до Другої світової війни

80 років тому, навесні 1940 року Друга світова війна тільки набирала обертів.

20-04-2020 Інтерв'ю

Ігор Артюшенко: «Три виклики для Зеленського: коронавірус, Коломойський, Кремль»

Про стан в державі, актуальні українські проблеми, їх причини і шляхи можливого вирішення говоримо з...

22-03-2020 Інтерв'ю

Веб-дизайн