Понеділок, 13 травня 2019 17:10

Ті, які перемогли ГУЛАГ

Георгій Лук’янчук
Ті, які перемогли ГУЛАГ

У Києві 8 травня до Дня завершення Другої світової війни у Європі відкрили виставку «Тріумф людини. Мешканці України, які перемогли ГУЛАГ».

Перші концентраційні табори для цивільних осіб в Європі (вперше в світовій практиці!) радянська комуністична влада створила в 1918-1921 роках ще за часів «вождя всіх трудящіхся» Владіміра Лєніна. Виставка розповідає про українців, яких свого часу кинули в радянські концтабори, але вони не лише не перетворилися на «будівників комунізму», а й, зберігши гідність, за допомогою повстань – Норильського, Кенгірського й Воркутинського, – змогли розвалити цю рабовласницьку комуністичну систему.

«Українці складали понад половину в’язнів ГУЛАГу в 1953 році. Проте комуністичний режим не досяг своєї цілі – винищити їх. Українські в’язні були серед тих найактивніших, хто зруйнували імперію ГУЛАГу і всю комуністичну державу», – заявив на відкритті виставки директор Українського інституту національної пам’яті Володимир В’ятрович.

Українці в ГУЛАГу не мали тисяч легіонів для перемоги, вони самі були легіонерами та преторіанцями, однак вірними не імперії, а своїй Батьківщині – Україні. І вони тріумфували, хоч їхня боротьба і розтягнулась на довгих 74 роки, поки існував комуністичний тоталітарний режим та система його концтаборів. Вони тріумфували 24 серпня 1991 року, коли Чорновіл, Лук’яненко та інші політв’язні вносили до зали Верховної Ради український прапор.

Із експозицією можна ознайомитися біля будівлі Головпошти за адресою Хрещатик, 22.

 

Loading...

Інтерв'ю

Віктор Рог: За Україну йде великий бій

Головний редактор всеукраїнського тижневика «Шлях Перемоги», публіцист, автор книг і численних публікацій з ідеології українського...

21-03-2019 Інтерв'ю

Юрій Шухевич: «Ніхто не зміг сплутати йому гри»

Про військове зростання воєначальників УПА, зокрема Головного командира УПА генерал-хорунжого Романа Шухевича – центральної фігури...

05-03-2019 Інтерв'ю

Юрій Менцинський: «Багатолітня боротьба українців увінчається успіхом»

Його доля характерна для сотень тисяч українців, родини яких, рятуючись від московських «визволителів», змушені були...

21-01-2019 Інтерв'ю

Веб-дизайн