Четвер, 06 червня 2019 15:06

ОУН понесла тяжку втрату

Провід ОУН (б)
ОУН понесла тяжку втрату

З глибоким сумом повідомляємо, що 3 червня 2019 року Божого, після тривалої тяжкої хвороби упокоїлася в Бозі член ОУН (б) Стефанія Дмитришин – «Яворина», сестра Володимира Згромадження Сестер Пресвятої Родини.

 

Сестра Володимира народилася 8 квітня 1962 року в с. Церківна Долинського району Івано-Франківської області. Ще в час підпілля, у 1980 році, вступила до Згромадження Сестер Пресвятої Родини і в 1987 році склала Вічні Обіти послуху, чистоти та убожества.

Вихована у глибоко релігійній сім’ї, сестра Володимира палко любила Бога та Церкву й багато спричинилася до поширення Слова Божого ще у час підпілля. Разом з іншими сестрами Згромадження та отцями брала активну участь у заходах виходу УГКЦ з підпілля, багато подорожували по різних містах та селах, щоб молитвою та катехизацією підтримувати вірних у любові до Бога та вірності Йому та Його Церкві.

Сестра Володимира була однією з найдієвіших монахинь підпільної Греко-католицької церкви у 1980-их роках. Особливою її заслугою було віднайдення та запровадження традиції вшанування місця бою повстанців УПА на горі Яворина. Також вона була однією з найактивніших ініціаторів будівництва жіночого монастиря у Гошеві. Вона належала до перших, хто почав відроджувати пам’ять про єрм. Рафаїла Хомина, капелана повстанської школи «Олені», який загинув від рук НКВД 14 жовтня 1944 року в урочищі «Яворина». Її еталоном боротьби за Україну та служіння були відомий політв’язень, останній Крайовий Провідник ОУН (б) в СССР Зеновій Красівський та особистий охоронець Романа Шухевича Любомир Полюга, з якими вона підтримувала тісні зв’язки аж до їхньої смерті.

Вона дуже любила свою Церкву, а особливо дорожила досвідом, набутим у підпіллі ОУН.

Поховання відбулося 5 червня у родинному селі.

Молімося за упокій сестри Володимири.

Вічная пам’ять.

Loading...

Інтерв'ю

Ігор Лосєв: «Я думаю, що нашому народові потрібно років 20 хорошої національно-патріотичної диктатури»

Навколо мови ніхто не буде об’єднуватися. З такою заявою виступив президент України Володимир Зеленський.

14-10-2020 Інтерв'ю

Віктор Рог: Революція на Граніті – це перемога над страхом

  30 років тому, з 2 по 17 жовтня 1990 року, в центрі Києва протягом 16...

04-10-2020 Інтерв'ю

Соломія Фаріон: «Ми виховуємо молодь через дію»

Очільниця Молодіжного Націоналістичного Конгресу про співпрацю з центральними та місцевими органами влади, вплив на молодіжну...

03-09-2020 Інтерв'ю

Публікації

Веб-дизайн