Четвер, 18 липня 2019 09:20

Донцовський простір розвивається

Прес-служба НІЦ ім. Д. Донцова
Донцовський простір розвивається

В Мелітополі й на Мелітопольщині (Запорізька обл.) проходив Всеукраїнський фестиваль «ДонцовФест», організований Міністерством молоді і спорту, в якому взяв участь керівник дрогобицького Науково-ідеологічного центру ім. Д. Донцова Олег Баган. Пропонуємо його коротку розповідь про небуденну акцію.

Нинішній «ДонцовФест» планувався ще на минулий рік, коли відзначалося 135-річчя Дмитра Донцова (1883 – 1973). Однак через опір чиновників-українофобів із Запорізької облдержадміністрації акцію не вдалося провести (їхня залученість була обов’язковою, оскільки це офіційна державна акція). На цей раз програма фестивалю була доволі широкою і різноманітною: відбулися кілька презентацій наукових видань, літературні читання, концерти, виставки, дискусії, кінопокази, екскурсії. У «ДонцовФесті» взяли участь відомі гурти і виконавці: «Кораллі», «Тінь Сонця», Тарас Компаніченко, «Друже музико», «Варйон», «PoliКарп» та ін.

Відомий політик (ВО «Свобода») та публіцист Юрій Сиротюк разом із співробітниками Аналітичного центру «Українські студії стратегічних досліджень» презентували п’ять томів «Бандерівських читань», в яких зібрані матеріали шести наукових конференцій, проведених «УССД» протягом 2014 – 2019 рр. на різноманітну тематику; також дві недавно видані маловідомі і щойно віднайдені сучасниками капітальні праці класиків українського вольового націоналізму міжвоєнної доби: ідеологічну студію Дмитра Мирона «Ідея і чин України» і «Воєнну доктрину українських націоналістів» Михайла Колодзінського. Цілі комплекти цих видань були подаровані науковим та культурологічним установам Мелітополя.

Центр ім. Донцова презентував недавнє своє видання – збірку російськомовних статей Донцова 1910-х років «Русский либерализм и украинское движение». Ця книга має свою специфіку – вона наче вводить в українську проблематику цілком зрусифіковану людину (знаємо, що таких в Україні – мільйони) і водночас виставляє перед нею чіткі ідейні засади українського визвольного руху, пояснює правові та культурні умови розвитку українства.

До фестивалю Міністерство видало спеціальну просвітницьку брошуру, яку склали студія Олега Багана «Ідеологічні постулати Дмитра Донцова» та стаття запорізького історика Юрія Щура «ОУН-б на Мелітопольщині в 1941 – 1945 роках».

Нагадаю, що від 2016 р. в Мелітопольському державному педагогічному університеті ім. Б. Хмельницького діє Науково-дослідницький центр ім. Д. Донцова (керівник – Олександр Ситник, доктор історичних наук). Наразі в роботу цього центру залучено троє науковців. Окремий результат – постійна виставка у місцевому краєзнавчому музеї про Д. Донцова, в епіцентрі якої презентуються розкішне дрогобицьке видання 10-ти томів «Вибраних творів» Донцова, збірка його творів «Літературна есеїстика», організовані й видані нашим центром.

Loading...

Інтерв'ю

Олександр Сич: Держава занурюється у безсистемне шарпання і втрачає свою ідентичність

Нині відбувається дезорганізація, порушення фундаментальних основ державного життя. Президент Зеленський світоглядно вихований у ментальному лоні...

03-06-2020 Інтерв'ю

Ігор Артюшенко: «Влада бачить загрозу для себе серед проукраїнського середовища, в українській пісні, культурі та мові»

– Минув рік після перемоги Володимира Зеленського на виборах. Одне з побоювань часів виборчих перегонів...

02-06-2020 Інтерв'ю

Олександр Добровольський: «Нам треба донести не просто правдиві історичні факти, а парадигму боротьби»

Про невідомі факти з діяльності національно-визвольного руху на Донбасі у ХХ столітті «Тижню» розповів історик...

15-05-2020 Інтерв'ю

Веб-дизайн