Вівторок, 06 серпня 2019 15:15

Патріотична молодь єднається

СУМ-інформ
Патріотична молодь єднається

5 серпня в Пластовому Вишкільному Центрі у місті Буча на Київщині відбулись установчі збори Національного українського молодіжного об’єднання (НУМО).

Вперше в історії України об’єднались молодіжні організації із найбільшими мережами осередків. Загалом нова спілка включає 8 всеукраїнських організацій, що разом об’єднують близько 500 осередків по всій України, передбачена також участі в діяльності спілки та її керівних органів для представників понад 300 молодіжних рад, створених в Україні при органах місцевого самоврядування.

До НУМО входять студентські самоврядування більше 160 університетів України, членів Української асоціації студентів, та понад 160 місцевих осередків Пласту.

Керівні органи УАС та Пласту ще напередодні, відповідно до своїх статутів, прийняли рішення про входження до спілки.

Засновниками спілки відповідно до рішень своїх керівних органів стали всеукраїнські організації, добре відомі серед активної молоді: УАС, Пласт, СУМ в Україні, Фундація Регіональних Ініціатив, Молодіжний Націоналістичний Конгрес, Національний Альянс.

Всі вище перелічені молодіжки багато років тісно співпрацювали між собою. Однак до сьогодні взаємодія носила фрагментарний характер. Консолідація відбувалась у рамках різноманітних тимчасових коаліції чи співдії, наприклад, під час Революції Гідності.

Символічно, що таким чином вперше в Україні об’єдналися не лише найстаріші українські молодіжні організації Пласт та СУМ в Україні. До процесу створення НУМО долучились також дві структури, які виникли вже після Революції Гідності: Асоціація молодіжних центрів України та Українська академія лідерства.

Метою спілки є забезпечення представництва та участі молоді в суспільному житті України задля формування ефективної відкритої молодіжної політики. Головне завдання на початковому етапі діяльності є забезпечити максимальне представництво різних прошарків молоді у формуванні та реалізації державної молодіжної політики.

Loading...

Інтерв'ю

Володимир Балух: «Кримчани готові до акцій протесту»

Володимир Балух – один з найвідоміших представників українського опору в Криму. Від початку анексії півострова...

24-01-2020 Інтерв'ю

Віктор Рог: «Усе залежить від спільної праці і боротьби»

Публіцист та громадський діяч Віктор Рог завітав до Запоріжжя, щоб презентувати знакову книгу «Ієрархія національних...

20-11-2019 Інтерв'ю

Тарас Рондзістий: «Виховання патріотів – пріоритетна українська справа»

Цього року вп’яте відзначають в Україні на державному рівні День захисника України. З цього приводу...

14-10-2019 Інтерв'ю

Веб-дизайн