Понеділок, 18 листопада 2019 14:47

На Галичині вшанували пам’ять Зеновія Красівського

За матеріалами ЗМІ
На Галичині вшанували пам’ять Зеновія Красівського

12 листопада у Національному музеї-меморіалі жертв окупаційних режимів «Тюрма на Лонцького» відбувся вечір пам’яті українського поета, літератора, члена Українського національного фронту та Української гельсінської групи, останнього Крайового провідника ОУН (б) у підрадянській Україні Зеновія Красівського.

«Сьогодні виповнюється 90 років одному з найвідоміших членів Організації Українських Націоналістів Зеновію Красівському. Ця людина цікава тим, що зуміла пронести крізь все своє життя націоналістичні ідеї, які сповідував», - зазначив модератор заходу історик Микола Посівнич.

Своїми спогадами про Зеновія Красівського поділилися ті, хто був знайомий із ним, а також про поета та провідника ОУН розповіли дослідники українського визвольного руху.

17 листопада у концертному залі Палацу Культури Моршина відбулася урочиста академія, присвячена 90-річчю Зіновія Красівського.

Благословили захід настоятелі церков міста Моршина о. Іван та о. Йосиф.

З вітальним словом до присутніх звернувся міський голова Руслан Ільницький.

На заході транслювалися відеозаписи виступів Зіновія Красівського в Лондоні у 1990 році, про багатогранну постать Красівського розповів дослідник його життя, кандидат історичних наук інституту післядипломної педагогічної освіти м. Івано-Франківська Валерій Островський, про боротьбу за легалізацію УГКЦ - Ієромонах Матей Гаврилів.

На урочистостях була присутня родина Зіновія Красівського. Прозвучали вірш Красівського «Месія» у виконанні онуки Олександри та пісня «Журавлі» на його слова у виконанні онуки Оксани.

Окрім цього, концертну програму продовжив Галицький академічний камерний хор під керівництвом Василя Яциняка.

Також 12 листопада у Львові відбулося урочисте погашення поштового конверта до 90-річчя митця і борця Зеновія Красівського.

Заходи з вшанування Зеновія Красівського також пройшли в Тернополі, Івано-Франківську, Стрию, його рідному селі Витвиця.

Loading...

Інтерв'ю

Олександр Сич: Держава занурюється у безсистемне шарпання і втрачає свою ідентичність

Нині відбувається дезорганізація, порушення фундаментальних основ державного життя. Президент Зеленський світоглядно вихований у ментальному лоні...

03-06-2020 Інтерв'ю

Ігор Артюшенко: «Влада бачить загрозу для себе серед проукраїнського середовища, в українській пісні, культурі та мові»

– Минув рік після перемоги Володимира Зеленського на виборах. Одне з побоювань часів виборчих перегонів...

02-06-2020 Інтерв'ю

Олександр Добровольський: «Нам треба донести не просто правдиві історичні факти, а парадигму боротьби»

Про невідомі факти з діяльності національно-визвольного руху на Донбасі у ХХ столітті «Тижню» розповів історик...

15-05-2020 Інтерв'ю

Веб-дизайн