Понеділок, 18 листопада 2019 14:47

На Галичині вшанували пам’ять Зеновія Красівського

За матеріалами ЗМІ
На Галичині вшанували пам’ять Зеновія Красівського

12 листопада у Національному музеї-меморіалі жертв окупаційних режимів «Тюрма на Лонцького» відбувся вечір пам’яті українського поета, літератора, члена Українського національного фронту та Української гельсінської групи, останнього Крайового провідника ОУН (б) у підрадянській Україні Зеновія Красівського.

«Сьогодні виповнюється 90 років одному з найвідоміших членів Організації Українських Націоналістів Зеновію Красівському. Ця людина цікава тим, що зуміла пронести крізь все своє життя націоналістичні ідеї, які сповідував», - зазначив модератор заходу історик Микола Посівнич.

Своїми спогадами про Зеновія Красівського поділилися ті, хто був знайомий із ним, а також про поета та провідника ОУН розповіли дослідники українського визвольного руху.

17 листопада у концертному залі Палацу Культури Моршина відбулася урочиста академія, присвячена 90-річчю Зіновія Красівського.

Благословили захід настоятелі церков міста Моршина о. Іван та о. Йосиф.

З вітальним словом до присутніх звернувся міський голова Руслан Ільницький.

На заході транслювалися відеозаписи виступів Зіновія Красівського в Лондоні у 1990 році, про багатогранну постать Красівського розповів дослідник його життя, кандидат історичних наук інституту післядипломної педагогічної освіти м. Івано-Франківська Валерій Островський, про боротьбу за легалізацію УГКЦ - Ієромонах Матей Гаврилів.

На урочистостях була присутня родина Зіновія Красівського. Прозвучали вірш Красівського «Месія» у виконанні онуки Олександри та пісня «Журавлі» на його слова у виконанні онуки Оксани.

Окрім цього, концертну програму продовжив Галицький академічний камерний хор під керівництвом Василя Яциняка.

Також 12 листопада у Львові відбулося урочисте погашення поштового конверта до 90-річчя митця і борця Зеновія Красівського.

Заходи з вшанування Зеновія Красівського також пройшли в Тернополі, Івано-Франківську, Стрию, його рідному селі Витвиця.

Loading...

Інтерв'ю

Віктор Рог: «Усе залежить від спільної праці і боротьби»

Публіцист та громадський діяч Віктор Рог завітав до Запоріжжя, щоб презентувати знакову книгу «Ієрархія національних...

20-11-2019 Інтерв'ю

Тарас Рондзістий: «Виховання патріотів – пріоритетна українська справа»

Цього року вп’яте відзначають в Україні на державному рівні День захисника України. З цього приводу...

14-10-2019 Інтерв'ю

Боляєнь Сиресь: Досить «просити»! Наше право – вимагати!

Пропонуємо увазі читачів інтерв’ю ерзянського Інязора Сиреся Боляєнь із редакцією газети «Ерзянь Мастор».

30-09-2019 Інтерв'ю

Веб-дизайн