Понеділок, 02 грудня 2019 20:47

У нас одна доля – триматися разом

Михайло Галущак
У нас одна доля – триматися разом

У Львові за участі громадськості з України, Білорусі та Литви відбувся круглий стіл на тему «Як нам дружити проти Росії: білорусько-українська співпраця сьогодні і завтра».

Модератор круглого столу Юрко Антоняк зазначив, що з 2011 р. у Львові відбуваються акції солідарності білоруського та українського народів. «Ми переважно збираємося тричі на рік: 8 вересня – на річницю битви під Оршею (1514 р.), коли наші об’єднані війська під проводом князя Костянтина Острозького розбили армію Московського князівства; 27 листопада – на День героїв Білорусі; 25 березня – на День незалежності Білорусі», – зазначив Юрко Антоняк.

Один із засновників білоруського руху «Солідарність» В’ячеслав Сівчик акцентував увагу на важливості солідарності громадських ініціатив країн Балто-Чорноморського регіону. «Це шлях до майбутнього, бо лише разом ми зможемо зупинити агресію, яка йде зі сходу».

Алена Талстая, яка представляла білоруський Рух солідарності «Разом», зазначила, що в Україні білоруси мають можливість показувати, що вони є «жива нація». Також активістка розповіла про важливість вшанування білоруських героїв.

Громадський активіст та правозахисник із Литви Стасіс Каусініс закликав білорусів та українців і надалі продовжувати свою нелегку боротьбу. «Україна зараз також воює. На поверхні вона наче б то одна, але вона має велику підтримку від сильних європейських країн. Надіємось, що перемога настане навіть швидше, аніж на це надіються українці», – зазначив литовець.

Директор фонду «Літопис УПА» Микола Посівнич підкреслив, що Білорусь для України є стратегічно важливою. Також історик зазначив, що українці повинні пам’ятати і про те, що мають на західному кордоні Польщу, яка хоче стати «старшим братом», а не партнером.

Дослідник історії польсько-українських взаємин Роман Грицьків закликав присутніх пожвавити білорусько-українські відносини. «Зі Львова до кордону з Білоруссю 250 км. Нещодавно було опубліковано інформацію, що російські війська у Білорусі є на північних кордонах України. У разі початку повномасштабної війни Росії проти України Львів буде одним із ключових центрів, куди можуть бути спрямовані російські війська. Ми покладаємо на вас великі очікування, що ви нас завжди попередите, що підтримаєте… Ми маємо одну долю – триматися разом», – підкреслив Роман Грицьків.

За підсумками круглого столу напрацьоване звернення до Львівської обласної ради.

 

Loading...

Інтерв'ю

Віктор Рог: «Усе залежить від спільної праці і боротьби»

Публіцист та громадський діяч Віктор Рог завітав до Запоріжжя, щоб презентувати знакову книгу «Ієрархія національних...

20-11-2019 Інтерв'ю

Тарас Рондзістий: «Виховання патріотів – пріоритетна українська справа»

Цього року вп’яте відзначають в Україні на державному рівні День захисника України. З цього приводу...

14-10-2019 Інтерв'ю

Боляєнь Сиресь: Досить «просити»! Наше право – вимагати!

Пропонуємо увазі читачів інтерв’ю ерзянського Інязора Сиреся Боляєнь із редакцією газети «Ерзянь Мастор».

30-09-2019 Інтерв'ю

Публікації

Веб-дизайн