Четвер, 13 лютого 2020 21:51

Ювілей Революційного Проводу ОУН

Григорій Жибак, УІС
Ювілей Революційного Проводу ОУН

 

Степан Бандера та провідні діячі ОУН в Краю, переважно молодь, створили 10 лютого 1940 року, в Кракові, Революційний Провід ОУН.

 

 

Мета цього чину – зміна подальшої стратегії боротьби українських націоналістів. 

З-поміж 15 учасників цих зборів більшість була засуджена на Варшавському процесі. Остаточне становлення бандерівської організації завершилося у квітні 1941 року, після ІІ Великого збору ОУН, який затвердив Революційний Провід: Степан Бандера, Ярослав Стецько (заступник провідника), Дмитро Мирон-Орлик та Олекса Гасин. Також було затверджено програму ОУН (революційної).

З нагоди 80-річчя цих подій у столичному Центрі Національного Відродження відбулися урочисті заходи. У своїх промовах головний редактор часопису ОУН «Шлях Перемоги» Віктор Рог, Голова Головної Ради ОУН Андрій Гайдамаха, директор ЦНВ Тарас Гребеняк, голова Української Всесвітньої Координаційної Ради Михайло Ратушний, директор НАЦ «УССД» Юрій Сиротюк, науковці Сергій Квіт та Микола Посівнич, онук Провідника Степан Бандера наголошували на важливості події, яка дала новий поштовх національно-визвольній боротьбі, дозволила очистити ряди і діяти більш ефективно.

Було виокремлено феномен ОУН, яка майже сто років в авангарді боротьби за Соборну Українську Державу та наголошено на її актуальності й важливості в умовах сьогодення.

 

 

Loading...

Інтерв'ю

Ігор Лосєв: «Я думаю, що нашому народові потрібно років 20 хорошої національно-патріотичної диктатури»

Навколо мови ніхто не буде об’єднуватися. З такою заявою виступив президент України Володимир Зеленський.

14-10-2020 Інтерв'ю

Віктор Рог: Революція на Граніті – це перемога над страхом

  30 років тому, з 2 по 17 жовтня 1990 року, в центрі Києва протягом 16...

04-10-2020 Інтерв'ю

Соломія Фаріон: «Ми виховуємо молодь через дію»

Очільниця Молодіжного Націоналістичного Конгресу про співпрацю з центральними та місцевими органами влади, вплив на молодіжну...

03-09-2020 Інтерв'ю

Публікації

Веб-дизайн