Понеділок, 08 червня 2020 21:26

Помер ветеран УПА «Дуб»

Київське крайове Братство ОУН-УПА, Тереновий Провід ОУН
Помер ветеран УПА «Дуб»

З глибоким сумом повідомляємо, що 5 червня на Волині помер легендарний воїн Української Повстанської Армії Петро Мартинюк «Дуб».

Народився 23 серпня 1922 року в селі Роковичі Локачинського району на Волині. 1943 року вступає до лав Української Повстанської Армії.

Він брав участь у кількох боях УПА з нацистами, в одному з яких (22 червня в Мочалках) отримав важке поранення, після чого очолив референтуру УПА із підбору кадрів на навчання. Двічі нацистське гестапо хотіло його розстріляти і друзі рятували від смерті.

У січні 1945 року Петра Мартинюка вистежили й заарештували органи НКВД. Вирок – 10 років ув’язнення, яке відбував у норильских таборах ГУЛАГу. А до цього 5,5 місяців очікування у камері смертників у Харкові. Після закінчення терміну отримав додаткових 5 років неволі за участь у 1953 році у Норильському повстанні.

У кінці 1980-х Петро Мартинюк був активним членом Народного руху України, організовував мітинги та просвітницькі акції, працював з молоддю, очолював станицю Братства вояків ОУН і УПА Володимир-Волинського району. Кавалер державних орденів «За мужність» ІІІ ступеня, Володимира Великого ІІІ ступеня та почесний громадянин Володимира-Волинського. Довідку про реабілітацію отримав лише 5 лютого 2020 року.

Вічная пам’ять!

Loading...

Інтерв'ю

Олександр Сич: Держава занурюється у безсистемне шарпання і втрачає свою ідентичність

Нині відбувається дезорганізація, порушення фундаментальних основ державного життя. Президент Зеленський світоглядно вихований у ментальному лоні...

03-06-2020 Інтерв'ю

Ігор Артюшенко: «Влада бачить загрозу для себе серед проукраїнського середовища, в українській пісні, культурі та мові»

– Минув рік після перемоги Володимира Зеленського на виборах. Одне з побоювань часів виборчих перегонів...

02-06-2020 Інтерв'ю

Олександр Добровольський: «Нам треба донести не просто правдиві історичні факти, а парадигму боротьби»

Про невідомі факти з діяльності національно-визвольного руху на Донбасі у ХХ столітті «Тижню» розповів історик...

15-05-2020 Інтерв'ю

Веб-дизайн