П'ятниця, 07 серпня 2020 16:49

Ще раз про мову

Ініціатива про перегляд мовного законодавства містить декілька причиннових складників: відволікання уваги від катастрофічного економічного стану, як прояв всеохопного реваншу, цинічна передвиборча маніпуляція.

Однак головну небезпеку становить намагання чинного політичного режиму перетворити мовне питання із засобу консолідації суспільства в інструмент його дезінтеграції. 

Френсіс Фукуяма, американський філософ і політолог світового рівня, стверджує, що процеси державотворення неможливі без процесів національного будівництва. І центральним компонентом цього процесу є мова. Саме вона з розрізнених десятків етнічних груп сформувала сучасну монолітну Францію, а із сотень, чи й навіть тисячі, таких розрізнених спільнот сучасний могутній Китай. 

А тому підривання статусу української мови - це, без перебільшення, підривання української державності.

Loading...

Інтерв'ю

Соломія Фаріон: «Ми виховуємо молодь через дію»

Очільниця Молодіжного Націоналістичного Конгресу про співпрацю з центральними та місцевими органами влади, вплив на молодіжну...

03-09-2020 Інтерв'ю

Олександр Сич: Держава занурюється у безсистемне шарпання і втрачає свою ідентичність

Нині відбувається дезорганізація, порушення фундаментальних основ державного життя. Президент Зеленський світоглядно вихований у ментальному лоні...

03-06-2020 Інтерв'ю

Ігор Артюшенко: «Влада бачить загрозу для себе серед проукраїнського середовища, в українській пісні, культурі та мові»

– Минув рік після перемоги Володимира Зеленського на виборах. Одне з побоювань часів виборчих перегонів...

02-06-2020 Інтерв'ю

Публікації

Веб-дизайн