Вівторок, 06 жовтня 2020 17:04

Пам’ятник Болбочану постав у Києві

Григорій Жибак, УІС
Пам’ятник Болбочану постав у Києві

У центрі столиці відкрили пам’ятник полковнику Армії Української Народної Республіки Петру Болбочану (1883-1919).

Діялося за присутності громадськості, музичних гуртів, реконструкторів подій того часу. Україна поволі повертає Пам’ять і віддає належну шану своїм Героям. То найперший монумент українському військовому діячеві, який чолив Кримську операцію визволення півострова від більшовиків та взяття під контроль Чорноморського флоту.

Скульптори Михайло Горловий і Олександр Фурман виготовили бронзове погруддя й меморіальну дошку, яка гласить: «Петро Болбочан. Полковник Армії УНР. Визволитель Криму». Вони частково використали постамент демонтованого понад десять років тому пам’ятника совєцькому партійному діячеві Станіславу Косіору, яким був одним із організаторів Голодомору та вбивств мільйонів українців.

Героїчний чин Петра Болбочана актуальний і сьогодні, коли Московія анексувала український Крим. Він завжди стояв на засадах незалежної України, категорично заперечував будь-який союз із більшовиками та Московією.

Створення та відкриття пам’ятника Петру Болбочану відбулось у рамках реалізації проекту «Українська історія в камені». Кошт збирали усім миром. Відгукнулися українці-меценати із Сполучених Штатів Америки, Швейцарії, Польщі, Росії, інших країн. Ідея створення пам’ятника виникла в Історичному клубі «Холодний Яр».

На урочистій церемонії, організованій громадською спілкою «Музичний батальйон» був внук Петра Болбочана – Андрій Болбочан. Він розповів про роботу над створенням та встановленням монументу в однойменному сквері столиці на вулиці Січових Стрільців.

Нині в Україну, в Київ, повернувся національний Герой. У бронзі, вольовим поглядом Петро Болбочан нагадує, що боротьба триває. Маємо здолати одвічного ворога, визволити Крим та окуповані частини Донбасу, врешті запанувати «у своїй сторонці», здобути Українську державу, за яку змагали й поклали життя мільйони найкращих синів і доньок.

Loading...

Інтерв'ю

Ігор Лосєв: «Я думаю, що нашому народові потрібно років 20 хорошої національно-патріотичної диктатури»

Навколо мови ніхто не буде об’єднуватися. З такою заявою виступив президент України Володимир Зеленський.

14-10-2020 Інтерв'ю

Віктор Рог: Революція на Граніті – це перемога над страхом

  30 років тому, з 2 по 17 жовтня 1990 року, в центрі Києва протягом 16...

04-10-2020 Інтерв'ю

Соломія Фаріон: «Ми виховуємо молодь через дію»

Очільниця Молодіжного Націоналістичного Конгресу про співпрацю з центральними та місцевими органами влади, вплив на молодіжну...

03-09-2020 Інтерв'ю

Веб-дизайн