Понеділок, 09 листопада 2020 18:44

У Моршині відкрили пам’ятник Красівському

УІС
У Моршині відкрили пам’ятник Красівському

8 листопада в Моршині урочисто відкрито пам’ятник останньому Крайовому Провіднику бандерівської ОУН в підсовєтській Україні Зіновію Красівському (12 листопада 1929 – 20 вересня 1991).

Перше засідання ініціативної групи зі спорудження пам’ятника в Моршині відбулося ще 21 лютого 2013 року.

Рішенням Моршинської міської ради від 28.03.2013р. № 620 було затверджено склад організаційного комітету зі спорудження пам’ятника Зіновію Красівському в Моршині, до складу якого увійшли представники влади, громадських організацій, підприємств та установ міста.

Оргкомітет оголосив конкурс на кращий проект пам’ятника, за результатами якого визнано кращим проект, запропонований молодим скульптором Василем Заляском, земляком Зіновія Красівського (обоє вихідці Долинського краю). В приміщенні Моршинської міської ради 4 жовтня 2013 року оргкомітетом було проведено презентацію проекту пам’ятника Красівського в Моршині.

Відрадно, що для спорудження пам’ятника Зіновію Красівському пожертви, які збирали всією громадою, складали й українці, що живуть у США. Зокрема, благодійний внесок переказав Володимир Козак з Нью-Йорка. Оргкомітетом Володимира Козака з Нью-Йорка було уповноважено організувати збір коштів на спорудження пам’ятника Красівському.

І ось пам’ятник урочисто відкрито.

Красівський є символом боротьби за Україну в часи, коли здавалося б ніякої перспективи боротьба за Незалежність України не мала. Він є наочним доказом, що ОУН продовжувала боротьбу і в 1960-ті, і в 1970-80-ті роки. Тому він увічнений і в пам’ятниках, і в марках, і в книжках.

Loading...

Інтерв'ю

Ігор Лосєв: «Я думаю, що нашому народові потрібно років 20 хорошої національно-патріотичної диктатури»

Навколо мови ніхто не буде об’єднуватися. З такою заявою виступив президент України Володимир Зеленський.

14-10-2020 Інтерв'ю

Віктор Рог: Революція на Граніті – це перемога над страхом

  30 років тому, з 2 по 17 жовтня 1990 року, в центрі Києва протягом 16...

04-10-2020 Інтерв'ю

Соломія Фаріон: «Ми виховуємо молодь через дію»

Очільниця Молодіжного Націоналістичного Конгресу про співпрацю з центральними та місцевими органами влади, вплив на молодіжну...

03-09-2020 Інтерв'ю

Публікації

Веб-дизайн