Вівторок, 24 листопада 2020 10:28

Відійшов у вічність довголітній провідний член СУМ – друг Михайло Фурда

СУМ
Відійшов у вічність довголітній провідний член СУМ – друг Михайло Фурда

На 101-у році життя відійшов у Вічність довголітній провідний член Спілки Української Молоді друг Михайло Фурда.

Світова Управа СУМ та членство зі смутком дізналися цю звістку й висловлює співчуття рідним і близьким покійного.

Водночас, ми дякуємо світлої пам’яті другу Михайлу за його присутність в житті організації, жертовну роботу задля розвитку Спілки Української Молоді та щедрий дар праці, зложений на вівтар служіння Богові та Україні.

Друг Михайло Фурда народився 27 листопада 1919 року в селі Галич на Тернопільщині.

Виховувався у свідомій патріотичній родині. Освіту здобув у Галичі та Перемишлі.  У 1937 році вступив у ряди Юнацтва Організації Українських Націоналістів. Під час  Другої світової війни покинув Рідний Край та оселився у Відні, а згодом – у Мюнхені.  Там записується на правничі студії в Українському Вільному Університеті, та стає одним із основоположників націоналістичної студентської організації Товариства Української Студіюючої Молоді ім. Миколи Міхновського.

У 1950 році Михайло Фурда залишає Німеччину і оселяється у місті Нью Йорк (США).  З перших днів включається в українське  суспільно-громадське та політичне життя.  Вступає до Організації Оборони Чотирьох Свобод України ( ООЧСУ) та Спілки Української Молоді ( СУМ ), якій віддає понад шістдесят років жертвенної та сумлінної праці, виховуючи не одне молоде покоління сумівців під гаслом «Бог і Україна». 

Спершу стає членом Осередку СУМ ім. ген.-хор.Тараса Чупринки де обирається головою в роках 1956-57. Відтак, протягом 36 років, займає провідні пости в Крайовій Управі – був головою КУ СУМ в Америці у роках 1958-1964, а згодом – головою і членом Крайової контрольної комісії або Крайового товариського суду СУМ.

Рівночасно друг Михайло Фурда займав відповідальні посади у світових  органах СУМ – понад 30-ть років  очолював або був членом Контрольної комісії або Товариського суду Центральної Управи СУМ.  Був учасником багатьох Світових Конґресів СУМ, Крайових З’їздів, учасником та виховником на численних виховно-вишкільних сумівських таборах. 

З нагоди 50-ліття СУМ в Америці і 50-річчя відданої праці в рядах Спілки та її розбудови Крайова Управа СУМ в Америці нагородила д. Фурду почесною грамотою та званням “Визначного Члена СУМ”.  За його відданість та працю Управа Осередку СУМ в Нью Йорку надала йому звання “Почесного Члена”, а Світовий Конґрес СУМ за його виховну працю надав йому найвище звання “Виховника IV Ступеня”.

Життя друга Михайла Фурди було наповнене безмежною любов’ю до України, задля якої він жив, боровся і працював.

Відійшовши у вічність 21 листопада 2020 року, в день, коли Спілка Української Молоді відзначає свято свого Патрона – св. архистратига Михаїла, друг Михайло поповнив лави небесних захисників України.

Вічна йому пам’ять та наша молитва…

Loading...

Інтерв'ю

Олександр Сич: «Націоналізм – це мій спосіб життя»

Політично і науково націоналізм – це не тільки історія ОУН і УПА, бо переважно у...

19-01-2021 Інтерв'ю

Мирослав Маринович про дисидентство, ГУЛАГи та постколоніальне українське суспільство

Мирослав Маринович — член-засновник Української Гельсінської Групи, політв’язень ГУЛАГу, правозахисник, автор книг: «Всесвіт за колючим...

21-12-2020 Інтерв'ю

Андрій Левус: «Ключовою загрозою для України є можливий геополітичний розворот»

Про повзучу федералізацію та весняні вибори на Донбасі, яким буде наступний Майдан і навіщо потрібно...

11-12-2020 Інтерв'ю

Веб-дизайн