Вівторок, 02 березня 2021 19:53

Світлої пам’яті Миколи Чабана

Спілка Української Молоді, Спілка українців в Португалії, Редакція «Шляху Перемоги»
Світлої пам’яті Миколи Чабана

З великим смутком повідомляємо, що на 51-му році життя, внаслідок ускладнень двосторонньої пневмонії, спричиненої COVID-19, 17 лютого в Португалії відійшов у вічність наш товариш, великий патріот України, волонтер, людина з великим серцем Микола Чабан.

Народився 17 липня 1969 року на Поділлі. Один із піонерів національного відродження в краї. На початку дев’яностих очолював СУМ на Хмельниччині.

Понад двадцять останніх років друг Микола проживав в Португалії, де з самого початку брав участь у формуванні патріотичної української громади. Був одним із засновників першої української громадської організації «Собор» (пізніше її очільником), активним Членом Ради Спілки українців у Португалії, співзасновником і членом Крайової Управи Спілки Української Молоді в Португалії, лікарем-волонтером в організації «Лікарі світу».

Друг Микола Чабан був завжди в авангарді української справи. Завдяки і його старанням Португалія визнала Голодомор геноцидом проти українського народу, було встановлене погруддя Шевченка у Лісабоні, активно долучався до благоустрою ділянки біля пам’ятника Кобзарю, регулярно збирав гуманітарну допомогу в Україну, проводив колосальну роботу з юнацтвом та батьками для створення і розвитку Спілки Української Молоді в Португалії.

Друг Микола був одним із перших, хто популяризував і розповсюджував видання ОУН «Шлях Перемоги» в Португалії.

Це велика втрата не тільки для наших націоналістичних організацій, а й для чисельної української громади в Португалії та Європі.

Друг Микола був вірним сином України.

Вічная пам’ять! Слава Україні!

 

Loading...

Інтерв'ю

Сергій Квіт: «Донцов хотів, щоб українці були переможцями»

Про Дмитра Донцова як видатного українського інтелектуала, політичного мислителя, літературного критика, видавця та есеїста розповідає...

26-03-2021 Інтерв'ю

Знайомтесь: Інститут наукових студій націоналізму

 Наш співрозмовник – Олександр Сич, доктор політичних наук, голова Івано-Франківської обласної ради, ініціатор створення Інституту...

19-02-2021 Інтерв'ю

Веб-дизайн