Четвер, 31 серпня 2017 18:03

Заява ОУН з приводу мовної політики Української держави

Голова ОУН (б) Стефан Романів
Заява ОУН з приводу мовної політики Української держави

Враховуючи вкрай незадовільне постколоніальне становище української мови в Україні, яка на початку ХХІ століття продовжує національно-визвольну боротьбу проти російської збройної агресії, Організація Українських Націоналістів звертає увагу на необхідність виконання наступних нагальних завдань:

  1. Негайне скасування ганебного мовного «закону Ківалова-Колісніченка» і прийняття нового Закону України, за основу якого буде взятий законопроект № 5670д «Про забезпечення функціонування української мови як державної».
  1. Зміни до освітянського законодавства мають спиратися на принцип, згідно з яким мовою навчання в Україні є державна українська мова.
  1. В окремих випадках може допускатися запровадження окремих навчальних програм іноземними мовами, що сприятиме поглибленому вивченню мов Організації економічного співробітництва і розвитку, а також дискримінованих у минулому мов національних меншин.
  1. Забезпечення прав державної мови та мов національних меншин в Україні не може підмінюватися підтримкою тільки російської мови (як це було дотепер), що і так займає особливо вигідне становище у порівнянні з іншими внаслідок тривалої політики русифікації. Слід враховувати той факт, що російська є мовою лише однієї з національних меншин.
  1. Має бути запроваджена сувора відповідальність за порушення мовного законодавства. На особливу увагу із цього погляду заслуговує діяльність значної частини закладів вищої освіти.
  1. Освітянське законодавство повинно заохочувати вивчення громадянами України іноземних мов. До цього переліку належать мови країн Організації економічного співробітництва і розвитку, а в першу чергу англійська мова. Така політика сприятиме інтеграції України у світове співтовариство, даватиме доступ до нових незалежних джерел інформації, створюватиме сприятливі умови для інноваційного розвитку національної економіки та українського суспільства.
Loading...

Інтерв'ю

Віктор Рог: За Україну йде великий бій

Головний редактор всеукраїнського тижневика «Шлях Перемоги», публіцист, автор книг і численних публікацій з ідеології українського...

21-03-2019 Інтерв'ю

Юрій Шухевич: «Ніхто не зміг сплутати йому гри»

Про військове зростання воєначальників УПА, зокрема Головного командира УПА генерал-хорунжого Романа Шухевича – центральної фігури...

05-03-2019 Інтерв'ю

Юрій Менцинський: «Багатолітня боротьба українців увінчається успіхом»

Його доля характерна для сотень тисяч українців, родини яких, рятуючись від московських «визволителів», змушені були...

21-01-2019 Інтерв'ю

Веб-дизайн