Понеділок, 29 січня 2018 15:14

Слава Героям Крут!

Провід ОУН (б)
Слава Героям Крут!

29 січня ми схиляємо голови перед героїчним чином молодих українських патріотів, серед яких були студенти і гімназисти, зовсім юні хлопці, які сто років тому ціною власного життя заступили шлях на столицю щойно проголошеної незалежної Української Народної Республіки окупаційним російсько-більшовицьким військам під станцією Крути.

Ця дата є важливим символом для формування наративу з історії національно-визвольних змагань та уроком і джерелом натхнення для прийдешніх поколінь.

«Саме від Крут – не тільки психологічно, а й хронологічно – починається в нашім житті тип новітнього українця, тип, що намагається надавати проявам українськості ціни справжнього, вже національного стилю», – наголошував Євген Маланюк.

Українська державність відбулася завдяки жертовності і подвигам українських патріотів, якими були й крутянці далекого 1918 року. Історія наших військових перемог пов’язана з самопожертвами найкращих синів і дочок української нації, тих, що віддавали свої життя заради майбутніх поколінь, які закладали переможні традиції учасників наступних визвольних змагань. З чину Героїв Крут постала боротьба козаків Армії УНР, повстанців, підпільників ОУН і воїнів УПА. В цьому переліку вже сучасними Небесними Легіонами згадуємо оборонців Революції Гідності та визволителів українських земель від московських окупантів.

Військові формування українських юнаків, які відправилися на нерівний бій з ворогом у 1918-му, є прообразом наших добробатів, які зупиняли навалу російського агресора вже в 2014-му році.

Маємо долучатися до вшанування чину крутянців та завжди бути гідними їх подвигу, своїми чинами і своєю моральною висотою утверджувати Легенду Крут і її моральну вагу мати силу і відвагу достойно нести в майбуття.

Слава Героям!

Loading...

Інтерв'ю

Коліївщина - перша національна революція у Європі

Коліївщина 1768 року - Велике Повстання козаків-гайдамаків і українського селянства чи перша національна революція у...

12-02-2018 Інтерв'ю

Олег Медуниця: Верховна Рада повинна прийняти деокупаційні закони до завершення сесії

Коли поміж хлібом і свободою народ обирає хліб, він зрештою втрачає все, в тому числі...

29-01-2018 Інтерв'ю

Олег Медуниця: «У реаліях гібридної війни інформаційна безпека – на першому місці»

Сьогодні наша розмова із заступником Голови Проводу ОУН (б), народним депутатом України Олегом Медуницею. Поговоримо...

13-11-2017 Інтерв'ю

Веб-дизайн