П'ятниця, 08 червня 2018 15:17

Постанова XIV Великого Збору ОУН з питань світового українства

Постанова XIV Великого Збору ОУН з питань світового українства
 1. Зовнішній відтинок дії передбачає захист прав та інтересів зарубіжних українців, їх консолідацію та зорієнтованість на обстоювання українських національних інтересів у світі. Цим має визначатися підвищена дипломатична, економічна та культурна увага до етнографічних земель, які опинилися поза межами державного кордону України.
 1. Функціональна спрямованість держави має бути закріплена на конституційному рівні шляхом розширення статті 12 Конституції України новелою про те, що Україна дбає про задоволення національно-культурних, мовних та інших потреб українців, зокрема тих, які мешкають на територіях, що входили до складу Української Народної Республіки, Західноукраїнської Народної Республіки, Української Держави, Кубанської Народної Республіки, Далекосхідної Республіки, Української Соціалістичної Радянської Республіки, Карпатської України, Української Радянської Соціалістичної Республіки.
 2. Створення окремого центрального органу виконавчої влади у справах закордонних українців, який має спрямовуватися та координуватися Міністерством закордонних справ України.
 3. На законодавчому рівні має бути визначений статус Української Всесвітньої Координаційної Ради як державно-громадської організації з особливим статусом.
 4. Реформа виборчої системи має передбачати квоту (або окремий виборчий округ) для представництва закордонних українців у Верховній Раді України.
 5. Активізація організаційно-кадрової роботи в діаспорі. Збільшувати чисельність членів Організації на окремих теренах, проводити регулярні вишколи та ідеологічну роботу.
 6. Підтримувати та розвивати вже існуючу координацію дій на різних теренах через дахові організації СКУ та ЕКУ. Реорганізувати ЕКУ для активізації його діяльності.
 7. Сприяти створенню під організаційним контролем державницьких інституцій, як то Центри української культури, Центри українських студій, які виконували б об’єднуючу та координуючу роль.
 8. Всіляко сприяти наданню державної підтримки України на заходи, що проводяться ідеологічно спорідненими організаціями. Сприяти отриманню різноманітних грантів та програм фінансової підтримки від можливих міжнародних донорів.
 9. Сприяти створенню та розвитку національного підприємництва в країнах поселення, як майбутньої фінансової опори громади. Підтримка і залучення до співпраці економічних ініціатив українців за кордоном.
 10. Сприяти розвитку українського шкільництва та різноманітних молодіжних організацій та бути присутніми в них організаційно.
 11. Дбати про збереження етнічної ідентичності та посилення суспільної активності українських громад на поселеннях.
 12. Протидіяти асиміляційним процесам в середовищі закордонного українства.
 13. Забезпечувати підтримку тісного взаємозв’язку між українцями діаспори й Україною. Координувати взаємодію між громадськими організаціями й середовищами як в самій діаспорі, так і між ними й Україною та відповідними структурами на Батьківщині.
 14. Через механізми впливу й лобіювання на уряди та суспільства іноземних країн просувати інтереси української нації.
 15. Поборювати антиукраїнські й антинаціональні прояви в ставленні до України й до українців в країнах свого проживання.
 16. Організована структура інформаційної підтримки (в тому числі на технологічному рівні).
 17. Необхідний перегляд статусу «Закордонного українця» як застарілий.
Loading...

Інтерв'ю

Соломія Фаріон: «Ми виховуємо молодь через дію»

Очільниця Молодіжного Націоналістичного Конгресу про співпрацю з центральними та місцевими органами влади, вплив на молодіжну...

03-09-2020 Інтерв'ю

Олександр Сич: Держава занурюється у безсистемне шарпання і втрачає свою ідентичність

Нині відбувається дезорганізація, порушення фундаментальних основ державного життя. Президент Зеленський світоглядно вихований у ментальному лоні...

03-06-2020 Інтерв'ю

Ігор Артюшенко: «Влада бачить загрозу для себе серед проукраїнського середовища, в українській пісні, культурі та мові»

– Минув рік після перемоги Володимира Зеленського на виборах. Одне з побоювань часів виборчих перегонів...

02-06-2020 Інтерв'ю

Публікації

Веб-дизайн