П'ятниця, 12 жовтня 2018 15:53

Під покровом Богородиці

Провід ОУН (б)
Під покровом Богородиці

Упродовж століть Україна змушена боронити свою землю, свої кордони, врешті свою Незалежність. Від сивої давнини, коли ставалися непоодинокі набіги половців і печенігів, згодом спустошливі напади татаро-монгольської орди, зазіхання на її терени сусідів з усіх боків. Нині маємо черговий виклик з боку одвічного ворога – анексію Московією Криму та розв’язання війни на Донбасі, загарбання частини його теренів.

Так само у всі часи на захист Вітчизни ставали українські Герої. Княжі дружинники, козаки й гетьмани, вояки армії УНР,Української Галицької Армії, Січові Стрільці, ще зовсім юні крутянці, учасники збройного опору більшовицькій диктатурі, члени революційного підпілля Організації Українських Націоналістів, Українська Повстанська Армія і, врешті, новітні герої – учасники війни проти московсько-терористичних банд на Сході Батьківщини.

У різні часи героїчної і, водночас, трагічної історії були періоди, коли, здавалося, ворог ось-ось тріумфуватиме, прорве оборону, захопить замок або церкву, чи загарбає територію. Тоді Україну та її Героїв брала під свій святий Омофор Богородиця. Як то було з київським монахом, який рятувався від татарської орди і «зарвався» аж у мальовничу долину біля Стрипи. Його щира молитва про захист та опіку була почута Богородицею. Її об’явлення, світло ікони, янголи з білими лілеями предували одному із святих місць на Землі. Нині до Зарваниці йдуть мільйони паломників. Свята ікона Пресвятої Богородиці з Ісусом на руках не раз відвертала напади ворогів.

Або Почаївська Лавра, яку понад три століття тому обступило турецьке військо, складене із татар. Монастирська оборона не змогла б довго чинити опір загарбникам. Щойно ворог рушив у наступ, як над обителлю з’явилася Матір Божа. Пущені у неї стріли поверталися в стан ворога, який кинувся навтьоки.

Під святий покров Богородиці віддала своє військо козацька старшина. У світлий празник Покрови Пресвятої Богородиці була створена Українська Повстанська Армія. Очевидно, що саме цей день якнайкраще слугує для відзначення українських Героїв. Саме 14 жовтня вже декілька років відзначається на державному рівні для вшанування тих, які не важили і не важать своїм життям, коли треба постати за Батьківщину.

Велич наших Героїв вшановуємо нині із помислами про Крим, Донбас, викликами на інших ділянках кордону. То ж з вогнем завзяття маємо змагати за звільнення нашої землі, аби довершити світлий чин тих, які захищали Вітчизну.

Революція Гідності і російсько-українська війна радикально змінили ставлення українського народу і держави до своєї національної армії, яка відроджується, зміцнюється і нарощує силу й кількість, стаючи одним з головних стовпів державної незалежності і захищеності України. Відтепер наша армія, високо вишколена і технологічно оснащена, стає стратегічним партнером Північно-Атлантичного союзу і оборонної концепції Євросоюзу. Разом із новітньою концепцією територіальної оборони, сучасна армія буде постійним і непослабним гарантом суверенітету й цілісності Української держави.

Організація Українських Націоналістів вітає українців з Святом Покрови, Днем захисника України і річницею створення УПА. Честь і глибока шана найкращим синам і донькам Батьківщини. Слава їхньому подвигу! Слава Героям! Слава Україні!

Loading...

Інтерв'ю

Олександр Добровольський: «Нам треба донести не просто правдиві історичні факти, а парадигму боротьби»

Про невідомі факти з діяльності національно-визвольного руху на Донбасі у ХХ столітті «Тижню» розповів історик...

15-05-2020 Інтерв'ю

«Держава від першого села»: як ОУН готувалася до Другої світової війни

80 років тому, навесні 1940 року Друга світова війна тільки набирала обертів.

20-04-2020 Інтерв'ю

Ігор Артюшенко: «Три виклики для Зеленського: коронавірус, Коломойський, Кремль»

Про стан в державі, актуальні українські проблеми, їх причини і шляхи можливого вирішення говоримо з...

22-03-2020 Інтерв'ю

Веб-дизайн