Понеділок, 17 грудня 2018 15:20

Україні – українську церкву!

Стефан Романів, Голова ОУН (б)
Україні – українську церкву!

Організація Українських Націоналістів (бандерівців) вітає українців з визначною подією. 15 грудня зроблено вирішальний крок для створення незалежної православної помісної церкви України. Відбувся Об’єднавчий собор, в результаті роботи якого з’явилася Православна церква України на чолі з митрополитом Епіфанієм.

До цього дня Україна йшла сотні років. Вважаємо, що зі створенням Української Помісної Православної Церкви здійснюється прагнення багатьох поколінь українців, її постання сприятиме консолідації української нації та відновленню історичної справедливості.

Згадаємо в ці дні лідерів українського православ’я, які посвятили своє життя служінню Богові і Україні, відроджували українську церкву, зокрема Василя Липківського, Степана Скрипника (Мстислава), Володимира Романюка та багатьох інших священнослужителів. Помолімося за їх душі.

Висловлюємо глибоку вдячність церковним і політичним діячам, які послідовно, цілеспрямовано, крок за кроком наближали цей радісний і світлий день.

Проте ми виразно розуміємо, що це лише важливий етап, з якого розпочинається довгий шлях.

ОУН (б) ще в квітні цього року на своєму Великому Зборі розглянула питання надання Томосу українській церкві як нагальне і важливе та прийняла й оприлюднила ряд важливих документів. Зокрема було зазначено:

«При створенні Помісної православної Церкви національні церковні святині мають стати власністю цієї Церкви.

Поряд з цим невідкладного регулювання вимагає визначення статусу Російської православної Церкви в Україні, що діє під назвою УПЦ (МП). Міністерство юстиції має перереєструвати УПЦ (МП) в РПЦ в Україні».

Усвідомлюємо що Москва не облишить свого безцеремонного втручання в релігійне життя в Україні, використовуючи потужну «п’яту колону», численну російську агентуру в різних структурах як в Україні, так і у світі. Маємо бути готовими до рішучої відсічі спробам Кремля розколювати українське суспільство, втручанням у наші внутрішні справи. Об’єднаємось навколо нашої Церкви, на захисті нашої державності в ім’я перемоги правди й торжества національної ідеї.

Loading...

Інтерв'ю

Юрій Менцинський: «Багатолітня боротьба українців увінчається успіхом»

Його доля характерна для сотень тисяч українців, родини яких, рятуючись від московських «визволителів», змушені були...

21-01-2019 Інтерв'ю

Стефан Романів: Терор, який був у 1932 році, і терор, що сьогодні на окупованих територіях, мають одну мету – винищення

Минулого тижня у Києві відбувся XI Світовий Конгрес Українців – ініціативи, що координує роботу 20-мільйонної...

10-12-2018 Інтерв'ю

Леонтій Шипілов: «Вибори в умовах війни: маємо бути у всеозброєнні»

  Понад місяць працює нова Центральна виборча комісія, обрана 20 вересня. Присягу прийняли 5 жовтня. Українська...

18-11-2018 Інтерв'ю

Веб-дизайн