Понеділок, 17 грудня 2018 15:20

Україні – українську церкву!

Стефан Романів, Голова ОУН (б)
Україні – українську церкву!

Організація Українських Націоналістів (бандерівців) вітає українців з визначною подією. 15 грудня зроблено вирішальний крок для створення незалежної православної помісної церкви України. Відбувся Об’єднавчий собор, в результаті роботи якого з’явилася Православна церква України на чолі з митрополитом Епіфанієм.

До цього дня Україна йшла сотні років. Вважаємо, що зі створенням Української Помісної Православної Церкви здійснюється прагнення багатьох поколінь українців, її постання сприятиме консолідації української нації та відновленню історичної справедливості.

Згадаємо в ці дні лідерів українського православ’я, які посвятили своє життя служінню Богові і Україні, відроджували українську церкву, зокрема Василя Липківського, Степана Скрипника (Мстислава), Володимира Романюка та багатьох інших священнослужителів. Помолімося за їх душі.

Висловлюємо глибоку вдячність церковним і політичним діячам, які послідовно, цілеспрямовано, крок за кроком наближали цей радісний і світлий день.

Проте ми виразно розуміємо, що це лише важливий етап, з якого розпочинається довгий шлях.

ОУН (б) ще в квітні цього року на своєму Великому Зборі розглянула питання надання Томосу українській церкві як нагальне і важливе та прийняла й оприлюднила ряд важливих документів. Зокрема було зазначено:

«При створенні Помісної православної Церкви національні церковні святині мають стати власністю цієї Церкви.

Поряд з цим невідкладного регулювання вимагає визначення статусу Російської православної Церкви в Україні, що діє під назвою УПЦ (МП). Міністерство юстиції має перереєструвати УПЦ (МП) в РПЦ в Україні».

Усвідомлюємо що Москва не облишить свого безцеремонного втручання в релігійне життя в Україні, використовуючи потужну «п’яту колону», численну російську агентуру в різних структурах як в Україні, так і у світі. Маємо бути готовими до рішучої відсічі спробам Кремля розколювати українське суспільство, втручанням у наші внутрішні справи. Об’єднаємось навколо нашої Церкви, на захисті нашої державності в ім’я перемоги правди й торжества національної ідеї.

Loading...

Інтерв'ю

Олександр Сич: «Нарікають на ворога слабкі. Сильні – стискають зуби, роблять висновки і готуються до нового бою…»

Політичні виклики часу. Ексклюзивне інтерв’ю з заступником Голови ВО «Свобода», політологом, доктором історичних наук Олександром...

27-08-2019 Інтерв'ю

Віктор Рог: За Україну йде великий бій

Головний редактор всеукраїнського тижневика «Шлях Перемоги», публіцист, автор книг і численних публікацій з ідеології українського...

21-03-2019 Інтерв'ю

Юрій Шухевич: «Ніхто не зміг сплутати йому гри»

Про військове зростання воєначальників УПА, зокрема Головного командира УПА генерал-хорунжого Романа Шухевича – центральної фігури...

05-03-2019 Інтерв'ю

Публікації

Веб-дизайн